Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Preventívno represívna akciaVytlačiť
 

ilustračný obrázokV zmysle plánu kontrol bola minulý týždeň vykonaná preventívno represívna akcia zameraná na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, konkrétne v obvode pracoviska mestskej polície na Sídlisku Sekčov. Počas akcie bolo celkom zistených 21 priestupkov, na mieste bolo riešených 5 priestupkov a ostatné zistené priestupky budú riešené v zmysle príslušných všeobecne záväzných právnych noriem.

 

 


 
 

Sklenená výplň výkladu nevydržalaVytlačiť
 

ilustračný obrázokV utorok 16.1.2018 tesne pred ôsmou hodinou večer sme na vysunutom pracovisku mestskej polície na Sídlisku III prijali oznámenie, že na Ul. M. Slovenskej v OC COOP Jednota rozbili dve osoby sklenenú výplň obchodu s kobercami. Hliadky vyslané na miesto zistili, že oznámenie sa zakladá na pravde. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu bol bezodkladne oboznámený policajný zbor. Po zabezpečení miesta udalosti naši príslušníci zadržali v blízkom okolí osoby, ktoré zodpovedali popisu od oznamovateľa a priznali sa k uvedenému skutku. Následne boli vykonané  úkony v zmysle všeobecne záväzných právnych noriem a celá vec odovzdaná orgánom činným v trestnom konaní.

Vďaka pozornému oznamovateľovi sa dvaja mladíci zo Sabinova nevyhnú spravodlivému trestu.   


 
 

Zabudnuté detiVytlačiť
 

ilustračný obrázokDňa 14.1.2018 v čase o 23.45 h. sme na základe oznámenia našli na zastávke MHD Ul. V. Clementisa dve maloleté deti. Chlapci vo veku 11 rokov, značne premrznutí (niet divu, veď vonku bolo -10 stupňov) a bez rodičov, nám poskytli základné údaje. O súčinnosť bol okamžite požiadaný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove. Do príchodu pracovníka uvedeného úradu sme chlapcom poskytli na pracovisku mestskej polície teplý nápoj a teplé jedlo. Chlapci boli následne odovzdaní pracovníkovi úradu, ktorý postupoval v zmysle príslušných právnych noriem, keďže bol ohrozený psychický, fyzický a sociálny vývin maloletej osoby.   


 
 

Nové kameryVytlačiť
 

Mestská polícia PrešovOd Nového roka nám pri zabezpečovaní verejného poriadku v meste pomáhajú tri nové kamery kamerového a monitorovacieho systému mesta. Taktiež sa nám podarilo čiastočne obnoviť technické zariadenie slúžiace na záznam obrazu. Časť z toho bola financovaná z prostriedkov, ktoré poskytla Rada vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality na základe projektu „Rozšírenie kamerového a monitorovacieho systému mesta Prešov a jeho obnova.“

 

 

Miesta, kde sú umiestnené nové kamery sú nasledovné:

Ul. Košická, zastávka MHD (pri stanici SAD a ŽSR)

Ul. Hlavná (priestor na pešej zóne pri Kolégiu)

križovatka ulíc Okružnej a Požiarnickej

V našom meste sa týmto zvýšil počet kamier na 44. Samozrejme, že snaha o rozširovanie je tu stále a v tomto trende budeme pokračovať aj naďalej. Opodstatnenosť kamerového a monitorovacieho systému je preukazovaná neustále a my sme radi, že zvyšujeme bezpečnosť obyvateľov nášho mesta a jeho návštevníkov. 

 

„Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality“.

                                                                                                   Ministerstvo vnútra SR

 

 


 
 

Veselé Vianoce Vytlačiť
 

Vianoce.jpgTak, ako po minulé roky, aj teraz si Vám náš kolektív dovoľuje popriať príjemné prežitie Vianočných sviatkov, v pokoji, v mieri, v kruhu osôb blízkych a tých čo máte radi, s pozitívnymi myšlienkami, s kopou darčekov, ale hlavne v zdraví a v šťastí. A aby tie Vianoce a hlavne Silvester bol len o zábave, v nasledujúcom odkaze si Vám dovoľujeme  pripomenúť niektoré zásady používania pyrotechnických výrobkov. 

Zábavná pyrotechnika

Čas Vianočných sviatkov a príchod Nového roka je príležitosťou na poďakovania. Budeme sa už opakovať, ale pre nás je česť poďakovať predovšetkým Vám, občanom mesta za spoluprácu v roku 2017. Ďakujeme našim rodinám a blízkym za trpezlivosť, s ktorou sa musia niekedy ozbrojiť pri plnení na nás kladených úloh.

   Do Nového roka Vám prajeme veľa zdravia, síl, osobných a pracovných úspechov. A celkom nakoniec vyjadrené staronovými veršami: 

Ľudze dobre, ľudze mile, už še len hraje,
bohateho Ježiška polícia naša praje.
Bohate stoly na Viliju,
a bars nemušice volac večar policiju.

Do noveho ročka zdravička, kuščik ščesca,
peňeži do mišočka naj še vám vecej zmesca.  
Malo papučoch, ba i pokutoch,
radšej vecej zlatych prutoch.

Dzekujeme, že sce dobre buli v totim starym roku,
a šetreli nám topanky pri našim istým kroku.
Spolupraca s vami to jak basne krasne,
šicke lotroviny nam buli hnedka jasne.  


 


 
 

Vianočné trhy majú úspech a kamery tiež Vytlačiť
 

Mestská polícia Prešov.jpgA to až taký, že v pondelok 11.12.2017 tesne pred polnocou sa do jedného zo stánkov na Hlavnej ulici pokúšala násilím dostať osoba, aj keď vedela, že Vianočné trhy sa v ten deň už skončili. Neskôr sa vyjadrila, že ráno sa tam dobre varilo. Zavreté, nezavreté, keď mám chuť na varenú stravu, tak si otvorím. Asi tak nejako uvažoval dotyčný, keď si stánok s občerstvením otváral bez kľúča. Našťastie kamerový systém opäť zaúradoval, teda presnejšie operátor kamerového systému a súkromný catering, ktorý ešte ani nezačal, už končil. Hliadka mestskej polície, ktorá bola vyslaná na miesto, vykonala úkony v zmysle všeobecne záväzných právnych noriem a celá vec bola odovzdaná policajnému zboru.

Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí...

Zároveň upozorňujeme návštevníkov Vianočných trhov, aby si dávali pozor na svoje osobné veci a nedali tak šancu nepoctivým osobám k obohateniu sa na úkor iných. 


 
 

Mestskí policajti športovaliVytlačiť
 

IMG_1012.JPGV piatok 8.12.2017 sme v areáli Bowlingu pri trati na Sídlisku III mali športový deň. A nevadilo ani nie práve najpriaznivejšie počasie. Stanovené disciplíny pozostávajúce z jazdy zručnosti na elektrickej kolobežke, elektrickom bicykli, elektrickom aute, hode granátom na cieľ  a hode plnou loptou boli splnené nad očakávania. Najmä jazda zručnosti s elektrickým vozidlom mala veľký úspech a určite takéto vozidlo by bolo prínosom pre mestskú políciu. Turnaj družstiev v bowlingu bol vyvrcholením športového dňa. Je potrebné dodať, že športového dňa sa zúčastnili aj zamestnanci  chránených dielni a administratívny aparát, ktorí v rámci svojich možností a schopnosti si neviedli zle. Veď koniec koncov, všetci sme súčasťou našej mestskej polície. Na vyhodnotení najlepších, ktoré prebiehalo v poobedňajších hodinách boli predstavení naši noví piati kolegovia, ktorí úspešne absolvovali skúšku odbornej spôsobilosti a stali sa plnohodnotnými mestskými policajtmi. Športový deň bol pre nás všetkých príjemným spestrením našej náročnej práce, relaxom a zároveň pekným ukončením roka 2017. Ďakujeme nášmu náčelníkovi Mgr. Jánovi ANDREJKOVI, PhD., za zorganizovanie športového dňa a priame vedenie jednotlivých disciplín.  

     


 
 

Kamery opäť zasahovali. Alebo stoličky sa zídu, či?Vytlačiť
 

Mestská polícia Prešov.jpgAsi takto rozmýšľala osoba, ktorá ich v piatok 1.12.2017 "vzala" spred jednej prevádzky na Hlavnej ulici. Vďaka pozornosti operátora kamerového systému, ktorý si všimol podozrivú osobu nesúcu hliníkové stoličky na Metodovej ulici o 2.53 h. a následne, ako ich nakladá do motorového vozidla stojaceho na Slovenskej ulici, sa tak môžu stoličky vrátiť k svôjmu pôvodnému majiteľovi. Pravdupovediac, chcelo by sa Vám pešo "terigať" so stoličkami tak skoro ráno v centre mesta? Hliadka mestskej polície, ktorá bola vyslaná na miesto vykonala úkony potrebné k objasneniu tohto skutku. Celá vec je v súčasnej dobe v štádiu objasňovania. 

 

Z toho však plynie poučenie, aby sme sa vždy snažili zabezpečiť svôj majetok vhodným spôsobom a nedali tak príležitosť na jeho odcudzenie.      


 
 

Jazdíme ekologickyVytlačiť
 

ilustračný obrázokÁno, jazdíme šetrne k životnému prostrediu, aj keď zatiaľ len v testovacej prevádzke. K dispozícii máme 100% elektrické vozidlo KIA SOUL, ktoré nám bolo poskytnuté k testovaniu po dobu dvoch mesiacov, tak ako aj iným mestám na Slovensku. Elektrické vozidlá už používajú mestské polície v Bratislave a Trnave. Naše prvé skúsenosti sú len pozitívne, samozrejme, že testovanie je pred nami a na výsledok si ešte počkáme.

Touto aktivitou plníme Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Prešov na roky 2015 – 2020, Cieľ 5 – Zvýšenie ochrany obyvateľov mesta a ich majetku, konkrétne  opatrenie 5.1 – zefektívnenie a zvýšenie účinnosti výkonu bezpečnostných zložiek v meste – činnosť zameraná na vybavenie/doplnenie vozového parku mestskej polície vozidlami na alternatívny pohon CNG, LPG, elektromobily/elektrobicykle.

K tomu dodávame, že naša mestská polícia už má k dispozícii štyri elektrické kolobežky, ktoré sa veľmi osvedčili a sú využívané v hliadkovej činnosti.      

policajný elektromobil šetri životné prostredie


 
 

Uspokojenie hľadal na uliciVytlačiť
 

ilustračný obrázokOsoba mužského pohlavia takto hľadala sexuálne uspokojenie na Železničiarskej ulici v piatok 24.11.2017 na obed. Vďaka oznámeniu a rýchlej reakcie hliadky mestskej polície sa však uspokojenie nekonalo. Priamo na mieste, ktoré bolo oznámené, bol pri skutku sebaukájania na verejnom priestranstve prichytený muž, ktorému bola obmedzená osobná sloboda a následne bol odovzdaný orgánom činným v trestnom konaní z  dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu. Ďakujeme oznamovateľom za informáciu, ktorá pomohla chytiť túto osobu.       


 
 
Položky 1-10 z 32
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
72

 
 
 
20

 

dnes je: 25.2.2018

meniny má: Frederik, Frederika

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka