Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality

Maloleté a mladistvé osobyVytlačiť
 

ilustračný obrázokDňa 18.6.2018 vo večerných hodinách sme sa zúčastnili preventívno represívnej akcie organizovanej policajným zborom. Počas kontroly reštauračného zariadenia, ktorá bola zameraná na dodržiavanie zákazu podávania alkoholických nápojov osobám maloletým a mladistvým sme zistili 2 osoby mladistvé a 2 osoby maloleté, ktoré boli pod vplyvom alkoholických nápojov.

Maloleté osoby boli bez dozoru svojich zákonných zástupcov, teda zdržiavali sa bez nich po 21.00 h. na verejne prístupných miestach, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje. Povinnosť dozoru určuje zákon č. 219/1996 Z. z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a prevádzke protialkoholických záchytných izieb. Zistené udalosti boli riešené v zmysle príslušných všeobecne záväzných právnych predpisov.

Dňa 19.6.2018 v doobedňajších hodinách sme na základe oznámenia zistili, že v parku na Ul. V. Clementisa sa nachádzajú 3 maloleté osoby vo veku 11 až 13 rokov, ktoré sú bez dozoru zákonného zástupcu. Maloleté osoby mali trvalé bydlisko  mimo mesta Prešov. O súčinnosť bol okamžite požiadaný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove. Deti boli následne odovzdané pracovníkovi úradu, ktorý postupoval v zmysle príslušných právnych noriem, keďže bol ohrozený psychický, fyzický a sociálny vývin maloletých osôb.   

Blíži sa koniec školského roka, preto apelujeme na rodičov, aby si všímali svoje deti, hlavne kde sú a čo robia. Mladistvým osobám a najmä maloletým určite nepatrí alkohol do ruky a tiež zdržiavať sa v reštauračných zariadeniach vo večerných hodinách je na pováženie.


 
 

Obava o život, zdravie... Vytlačiť
 

Mestská polícia PrešovV pondelok 18.6.2018 v poobedňajších hodinách naša hliadka na základe oznámenia zasahovala na Sídlisku Sekčov. Dôvodom oznámenia bola osoba v bytovom dome, ktorá z bytu povyhadzovala na spoločné priestory rôzne časti nábytku a jej správanie bolo minimálne neprimerané. Vzhľadom na vyjadrenia susedov a momentálne správanie osoby, bola na miesto okamžite privolaná hliadka policajného zboru a kolegovia zo záchrannej služby. Do času ich príchodu prebiehala komunikácia s dotknutou osobou. Po príchode hliadky policajného zboru táto osoba už nereagovala na žiadne výzvy a preto vznikla dôvodná obava o  jej život a zdravie. Za pomoci kolegov hasičov bol otvorený byt a príslušníkmi policajného zboru boli vykonané opatrenia na ochranu života a zdravia.     


 
 

Dopoludnie v Ekoparku Holá horaVytlačiť
 

Festival komunitnej hudbyVo štvrtok 7.6.2018 sme radi prijali pozvanie na podujatie Festival komunitnej hudby a Trh dobrovoľníckych príležitosti 2018, kde sme spríjmenili dopoludnie deťom a seniorom prezentáciou našej mestskej polície. Aj druhý deň podujatia sa konal v Ekoparku Holá hora a môžeme smelo konštatovať, že podujatie sa vydarilo. Ďakujeme organizátorom za pozvanie a tešíme sa na ďalší ročník.  


 
 

Deň detí 2018Vytlačiť
 

Deň detí 2018V piatok 1.6.2018 sa na pešej zóne v centre mesta uskutočnil Deň detí. Popoludnie plné hier a zábavy sa vydarilo a sme radi, že sme aj mi mohli deťom spríjemniť ich sviatok našou prezentáciou spolu s kolegami hasičmi a vojakmi. Všetkým deťom prajeme, aby im ten posledný mesiac do prázdnin ubehol rýchlo, ale hlavne bezpečne.


 
 

Čo mám spraviť, ak sa mi stratí dieťa?Vytlačiť
 

Bezpečne zo a do školyKaždoročne je 25. máj Medzinárodným dňom nezvestných detí a to už od roku 1986. Samozrejme, že nikto nechce, aby sa dieťa stratilo, ale ak sa tak už stane, je na mieste zachovať chladnú hlavu a konať s rozvahou. Preto Vám v spolupráci s policajným zborom prinášame užitočné rady, podľa ktorých je potrebné postupovať. Taktiež uverejňujeme 6 tipov od Medvedíka, ako sa dostať bezpečne zo a do školy. Obrázok si môžete stiahnuť a nechať ho svojim ratolestiam vymaľovať.


 
 

Poďakovanie nás potešiloVytlačiť
 

práce detiPoďakovanie sme dostali od pedagogického zboru MŠ na Ul. Čergovskej, ktorú v mesiaci apríl navštívil Meskáčik so svojim dopravným ihriskom. Poďakovanie nás teší o to viac, že spolu s poďakovaním sme dostali aj nádherné výtvarné práce detí z tejto škôlky. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.


 
 

Pomoc pri nehodeVytlačiť
 

ilustračný obrázokTúto poskytli naši príslušníci 23.4.2018 o 10.45 h. na Ul. Pod Táborom, kde došlo k dopravnej nehode, pri ktorej bol zranený chodec - maloletá osoba. Bezprostredne po udalosti išli so služobným vozidlom po uvedenej ulici naši príslušníci, ktorí po rýchlom vyhodnotení situácie okamžite poskytli prvú pomoc zranenej maloletej osobe, privolali záchrannú službu a policajný zbor. Do príchodu záchrannej služby sa postarali o maloletú osobu.

I táto nešťastná udalosť nás upozorňuje, že na cestách musíme byť ostražití.


 
 

Bez rodičovVytlačiť
 

ilustračný obrázokDňa 15.4.2018 sme na základe oznámenia našli pri OD BILLA na Sídlisku Sekčov maloleté dieťa, ktoré si pýtalo peniaze od okoloidúcich. Chlapec vo veku 12 rokov bol bez rodičov a značne ďaleko od miesta trvalého pobytu. O súčinnosť bol okamžite požiadaný Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove. Chlapec bol následne odovzdaný pracovníkovi úradu, ktorý postupoval v zmysle príslušných právnych noriem, keďže bol ohrozený psychický, fyzický a sociálny vývin maloletej osoby.   


 
 

Preventívno represívna akciaVytlačiť
 

ilustračný obrázokV zmysle plánu kontrol bola minulý týždeň vykonaná preventívno represívna akcia zameraná na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, konkrétne v obvode pracoviska mestskej polície na Sídlisku Sekčov. Počas akcie bolo celkom zistených 21 priestupkov, na mieste bolo riešených 5 priestupkov a ostatné zistené priestupky budú riešené v zmysle príslušných všeobecne záväzných právnych noriem.

 

 


 
 

Sklenená výplň výkladu nevydržalaVytlačiť
 

ilustračný obrázokV utorok 16.1.2018 tesne pred ôsmou hodinou večer sme na vysunutom pracovisku mestskej polície na Sídlisku III prijali oznámenie, že na Ul. M. Slovenskej v OC COOP Jednota rozbili dve osoby sklenenú výplň obchodu s kobercami. Hliadky vyslané na miesto zistili, že oznámenie sa zakladá na pravde. Z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu bol bezodkladne oboznámený policajný zbor. Po zabezpečení miesta udalosti naši príslušníci zadržali v blízkom okolí osoby, ktoré zodpovedali popisu od oznamovateľa a priznali sa k uvedenému skutku. Následne boli vykonané  úkony v zmysle všeobecne záväzných právnych noriem a celá vec odovzdaná orgánom činným v trestnom konaní.

Vďaka pozornému oznamovateľovi sa dvaja mladíci zo Sabinova nevyhnú spravodlivému trestu.   


 
 
Položky 1-10 z 40
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
94

 
 
 
30

 

dnes je: 20.6.2018

meniny má: Valéria

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka