Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Maloletý RomanVytlačiť
 

ilustračný obrázokDňa 6.8.2019 v čase okolo 1.15 h. hliadka mestskej polície, ktorá vykonávala svoju hliadkovú činnosť na Sekčove zbadala ležiacu osobu na zastávke MHD Opál. Po príchode na miesto zistili, že tam leží dieťa, ktoré bolo oblečené len v tielku a krátkych nohaviciach. V zázname, ktorý policajti napísali bolo uvedené, "dieťa sa triaslo a bolo z neho cítiť riedidlo resp. toluén". Po prebudení bola komunikácia s osobou veľmi ťažká, následne operačný pracovník privolal ku chlapcovi RZP. Súčasne bola o danej situácii cez operačné stredisko MsP Jarková informovaná pracovníčka sociálnej kurately. V súčinnosti operačného strediska MsP a linky 155 sme boli oboznámení o údajoch dieťaťa, kde sme sa dozvedeli, že sa jedná o maloletého chlapca. Takéto prípady ležiacich osôb v letnom období nie sú výnimočné, ale dieťa pod vplyvom omamnej látky a k tomu opustené, nestretávame denne. Každý rodič sa snaží starať o svoje deti najlepšie ako vie, stále na nich myslí, ale na maloletého Romana sa bohužiaľ zabudlo.


 
 

Alkohol za volantomVytlačiť
 

no alcohol car.jpg Kamerový systém opätovne pomohol, tentokrát na Sekčove. Dňa 29.6.2019 slúžiaci operátor kamerového systému si všimol na ulici Exnárova osobu v podnapilom stave, ktorá sa komicky snažila nastúpiť do motorového vozidla. Bol oboznámený operačný pracovník, ktorý telefonicky informoval PZ SR a vyslal na miesto hliadku mestskej polície. Vodič medzi tým nasadol do vozidla a spôsobil dopravnú nehodu, z miesta nehody ušiel smerom na ulicu Magurskú. Nasledne pokračoval po ulici Sibírskej a spôsobil druhú dopravnú nehodu, kde ho zadržali príslušníci OKP PZ Prešov v súčinnosti s hliadkou mestskej polície. Celú záležitosť prevzal príslušník dopravnej polície. Pri predstave, že bol ohrozený ľudský život sme veľmi radi, že sa to skončilo takto. Toľkokrát pritom zo všetkých strán počúvame o nebezpečenstve alkoholu za volantom, no tento vodič to asi ešte nikdy nepočul, smutné...


 
 

Koniec školského roka sa blíži a hurá dovolenka Vytlačiť
 

ilustračný obrázokAj tento školský rok ubehol ako voda a znova máme prázdniny. Hurá - slnko, voda, dovolenky, smiech a oddych. Nielen preto upozorňujeme všetkých účastníkov cestnej premávky – chodcov a vodičov motorových vozidiel na zvýšenú opatrnosť, najmä v blízkosti školských zariadení v posledný školský deň a počas prázdnin. Samozrejme mestská polícia bude v deň odovzdávania vysvedčení asistovať na vybraných priechodoch pre chodcov a dohliadať  na bezpečnosť detí a mládeže.

Čaká nás čas dovoleniek a keďže „kmíni nedovolenkujú“, tak v doleuvedenom odkaze Vám dávame do pozornosti základné preventívne opatrenia pred odchodom na dovolenku, aby návrat z nej nebol prekvapením. A rodičia pamätajte - viete kde sú Vaše deti a čo robia? Vždy je lepšie to vedieť, ako neskôr na polícii vysvetľovať a niesť zodpovednosť. Myslíme tým aj konzumáciu alkoholických nápojov osobami maloletými a mladistvými, ktorá je v posledný školský deň populárna. Bodaj by sme sa s tým nestretli, aj keď predpokladáme, že už tradične u nás na polícii skončia poniektorí adolescenti zapíjajúci vysvedčenie.   

Ako zabezpečiť byt?     

 

Celkom na záver Vám želáme príjemné prežitie prázdnin a dovoleniek, veľa oddychu, zážitkov a hlavne, aby ste ich prežili bezpečne a v zdraví.          


 
 

Falošné zbierky sú tu znovaVytlačiť
 

ilustračný obrázokV nedávnej minulosti sme Vás upozorňovali na "falošné zbierky" a znova tak robíme, keďže sme opätovne zaznamenali na území nášho mesta, hlavne v okolí nákupných centier, občanov z iných štátov, ktorí pod zámienkou pomoci pre nepočujúcich vykonávajú falošné zbierky. Okoloidúcim predkladajú hárky označené logami, ktoré majú vzbudzovať dôveryhodnosť a na tomto základe sa snažia vylákať peniaze.

Upozorňujeme, že všetky zaregistrované zbierky nájdete na nasledujúcej internetovej stránke:

http://ives.minv.sk/vez/(S(3fckyjfm1d3vafvpfnhggj0o))/default.aspx 

kde si ich môžete overiť.

V prípade, že sa stretnete so zbierkou, na ktorú máte podozrenie, že je nelegálna, oznámte to na tiesňovej linke mestskej polície č. 159.


 
 

Zachránený psíkVytlačiť
 

zachránený psíkPrietrž mračien, ktorá sa v stredu 19.6.2019 cez obed prehnala našim mestom nespôsobila vrásky len obyvateľom mesta, ale doslova ohrozila aj život zvierat. Operačný pracovník prijal oznámenie, že pri mestskej hale je vo vode psík a z nej mu vidno len hlavu. Nevedno či ho voda priniesla, alebo mal labku zaklinenú v kameňoch a pri stúpnutí hladiny potom bojoval o holý život. Hliadka mestskej polície po príchode na miesto prijala opatrenia na záchranu psíka dostupným technickým vybavením a po jeho záchrane bolo aj na psíkovi vidno radosť a vďačnosť, že bol zachránený. Radosť bola aj na našej strane a po jeho záchrane bol umiestnený v útulku. Aj touto cestou sa obraciame na Vás, kto by ho poznal, resp. jeho majiteľov, aby sa ozval na mestskú políciu.   


 
 

Pred vlakom na poslednú chvíľuVytlačiť
 

ilustračný obrázokV pondelok 17.6.2019 pri riešení dopravného priestupku vodiča na križovatke ulíc Štefánikovej a Zápotockého  zazrel náš kolega osobu sediacu na koľajisku, ktorá komunikuje s inou osobou na chodníku.  Nanešťastie sa v tej chvíli k nej približoval aj vlak, ktorého strojvodca použil zvukové výstražné znamenie a začal brzdiť.  Aj napriek snahe, ktorú náš kolega vyvinul by vzhľadom k vzdialenosti tejto osobe bohužiaľ nepomohol. Túto nakoniec z koľajiska na poslednú chvíľu pre brzdiacim vlakom strhla osoba predtým stojaca na chodníku. Ak by sa tak nestalo, tragédia je na svete, lebo vlak zastavil až niekoľko desiatok metrov za miestom udalosti. Naša hliadka okamžite prostredníctvom operačného pracovníka privolala kolegov z „rýchlej“ a okolo idúca hliadka policajného zboru nám tiež poskytla súčinnosť. Nie vždy však podobné udalosti mávajú šťastný koniec.


 
 

Maloletí s alkoholomVytlačiť
 

ilustračný obrázoka to hneď dvakrát, v utorok 4.6.2019 a vo štvrtok 6.6.2019 v podvečerných hodinách si službukonajúce hliadky mestskej polície na Ul. Košickej v blízkosti železničnej stanice všimli maloleté osoby, ktoré boli zjavne pod vplyvom alkoholických nápojov. V jeden a aj v druhý uvedený deň sa vykonanou skúškou na zistenie alkoholu podozrenie potvrdilo. V utorok bola jedná maloletá osoba pod „vplyvom“ a vo štvrtok dve maloleté osoby. V oboch prípadoch boli tieto maloleté osoby predvedené na útvar mestskej polície a oboznámení zákonní zástupcovia, ktorí si ich nakoniec aj prevzali. Tieto prípady však majú aj svoju dohru v podobe riešenia v zmysle príslušných právnych predpisov. Apelujeme na rodičov, aby mali vedomosť, kde sa nachádzajú ich deti, s kým a hlavne čo robia vo svojich voľno časových aktivitách.


 
 

Trocha hudby nadránom Vytlačiť
 

ilustračný obrázoksa vo štvrtok 6.6.2019 zachcelo dvom osobám, ktoré si operátor kamerového systému všimol na Ul. Hlavnej pri predajných stánkoch a ktoré niesli v rukách krabice. Dosť nezvyčajné na čas o 3.42 h. Na miesto vyslaná hliadka mestskej polície zistila, že podozrenie na nekalý skutok sa potvrdilo. V krabiciach sa nachádzalo rádio a reproduktory, ktoré tieto osoby odcudzili v jednom z predajných stánkov. Z hudby tak nebolo nič, ale „stretnutie“ týchto osôb s privolanou hliadkou policajného zboru sa uskutočnilo, keďže išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu.        


 
 

Deň detí 2019Vytlačiť
 

Deń detí 2019V pondelok 4.6.2019 sa na pešej zóne v centre mesta uskutočnil Deň detí. Samozrejme, že mestská polícia nemohla chýbať. Popoludnie plné hier a zábavy sa aj napriek dažďovým prehánkam vydarilo a sme radi, že sme mohli deťom spríjemniť ich sviatok našou prezentáciou spolu s kolegami hasičmi a vojakmi. Ako každý rok, tak aj tento prajeme všetkým deťom, aby im ten posledný mesiac do prázdnin ubehol rýchlo, ale hlavne bezpečne.

 

Dni mesta Prešov 2019 - Deň prvý


 
 

Objednám, zjem a nezaplatímVytlačiť
 

ilustračný obrázokS týmto úmyslom sa v nedeľu 26.3.2019 v podvečerných hodinách vybrala osoba do jednej z reštauračných prevádzok na Ul. Jarkovej. Samozrejme, že došlo k objednaniu, zjedeniu a nakoniec k nezaplateniu. Hliadka mestskej polície vyslaná na miesto na základe podaného oznámenia obsluhujúcim personálom vykonala úkony smerujúce k objasneniu skutku a celá vec má svoje pokračovanie v podobe riešenia v zmysle príslušných právnych predpisov. Veríme, že na teraz je to ojedinelá vec a s príchodom teplejšieho počasia a otvorenia letných terás sa to nestane pravidlom. Staré príslovie hovorí, že do „krčmy bez penez nelez“ a nie je na škodu sa ho držať.


 
 
Položky 1-10 z 90
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
180

 
 
 
84

 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka