Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Pekné Vianoce prajemeVytlačiť
 

Pekné Vianoce prajemeKaždé Vianoce po minulé roky a aj teraz si Vám náš kolektív dovoľuje popriať príjemné prežitie Vianočných sviatkov, v pokoji, v mieri, v kruhu osôb blízkych a tých čo máte radi, s pozitívnymi myšlienkami, s kopou darčekov, ale hlavne v zdraví a v šťastí. A aby tie Vianoce a hlavne Silvester bol len o zábave, v nasledujúcom odkaze si Vám dovoľujeme  pripomenúť niektoré zásady používania pyrotechnických výrobkov.

Zábavna pyrotechnika

 

Čas Vianočných sviatkov a príchod Nového roka je príležitosťou na poďakovania. Ďakujeme predovšetkým Vám, občanom mesta za spoluprácu v roku 2018. Ďakujeme našim rodinám a blízkym za trpezlivosť, s ktorou sa musia niekedy ozbrojiť pri plnení na nás kladených úloh.

   Do Nového roka Vám prajeme veľa zdravia, síl, osobných a pracovných úspechov.


 
 

Pomoc môžeme potrebovať všetci!Vytlačiť
 

ilustračný obrázokV živote sú rôzne situácie. Medzi nepríjemné patria určite tie, kedy je potrebná pomoc hasičov, záchranárov, alebo aj policajtov, teda zložiek integrovaného záchranného systému. Vieme však, že nie vždy sa „pomoci“ podarí dostať na miesto včas a to z dôvodu problémových dopravných situácii, hlavne na sídliskách, kde vodiči parkujú aj na miestach, kde je to zakázané (v križovatkách, na miestach určených pre hasičskú techniku a pod.).

Mestská polícia počas svojej hliadkovej činnosti pravidelne vykonáva kontrolu dodržiavania dopravných zákazov a to aj v rámci preventívnych akcií na celom území mesta.

Všetci si musíme uvedomiť, že nesprávnym zaparkovaním motorového vozidla môžeme znemožniť príjazd pomoci, ktorú budeme potrebovať práve mi!

     V § 3, ods. 1, písm. „f“, zákona č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii je uvedené nasledovné:

Obecná (mestská) polícia

objasňuje priestupky, ak tak ustanovuje osobitný predpis, prejednáva v blokovom konaní priestupky ustanovené osobitným predpisom a priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky spáchané neuposlúchnutím pokynu vyplývajúceho

1. z dopravnej značky zákaz zastavenia, zákaz státia, zákaz vjazdu, zákaz odbočovania, zákaz otáčania, prikázaný smer jazdy, prikázaný smer obchádzania, vyhradené parkovisko, obytná zóna, pešia zóna, školská zóna, zóna s dopravným obmedzením a parkovisko,

2. zo všeobecnej úpravy cestnej premávky, ktorou sa zakazuje zastavenie, státie a vjazd vozidiel.

Upozorňujeme vodičov motorových vozidiel, že všetci sme povinní dodržiavať dopravné predpisy.


 
 

Nové kameryVytlačiť
 

ilustračmý obrázokNové kamery Monitorovacieho a kamerového systému mesta Prešov boli tento týždeň spustené.  Týmto sme realizovali projekt na rozšírenie a obnovu kamerového systému.  Projekt  bol financovaný okrem vlastných prostriedkov aj dotáciou z prostriedkov Ministerstva vnútra Slovenskej republiky vo výške 30.000,- €. Miesta nových kamier boli vybrané na základe spolupráce s policajným zborom v lokalitách, kde budú prínosom pre zvýšenie bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov nášho mesta.

Miesta, kde boli nové kamery umiestnené:

Ul. Švábska (pri zvonici)

križovatka ulíc Solivarskej a Švábskej

križovatka ulíc Levočskej a Remscheidskej,

Ul. Levočská - západ

NS DRUŽBA

križovatka ulíc Okružnej a Požiarnickej

Ul. Floriánova (vrchná časť)

Zároveň bola vymenená najstaršia kamera monitorovacieho a kamerového systému, ktorá „slúžila“ neuveriteľných“ 18 rokov a snímala priestor pešej zóny spolu s parkom. Sme radi, že aj touto cestou zvyšujeme bezpečnosť v našom meste. 

"Projekt bol finančne podporený Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky"


 
 

Alkohol a znečisťovanieVytlačiť
 

Mestská polícia PrešovV poslednom čase sme zaznamenali už druhý prípad, kde bolo požité väčšie množstvo alkoholu u rodičov maloletého dieťaťa, ktoré v byte hlasno plakalo a kričalo. Aj v tomto prípade asistovali pracovníci Sociálno právnej ochrany detí a sociálnej kurately v Prešove a to hlavne z dôvodu, že bol ohrozený psychický, fyzický a sociálny vývin maloletej osoby.

Dňa 3.11.2018 v doobedňajších hodinách sme na Ul. Okrajovej preverovali oznámenie vo veci znečisťovania a "obývania" verejného priestranstva. Oznámenie sa zakladalo na pravde. Neprispôsobivé osoby, ktoré sa na mieste nachádzali boli vyzvané na opustenie a vyčistenie tohto priestoru.   

Sme radi, že aj u týchto udalostí sme boli nápomocní a ďakujeme ľuďom, ktorým nie je  ľahostajné, čo sa deje v ich okolí. Ak máte pocit, že vo Vašom okolí sa deje nejaká negatívna udalosť, neváhajte a kontaktuje mestskú políciu na linke tiesňového volania 159.


 
 

Falošné zbierkyVytlačiť
 

Falošná zbierkaV poslednom období opäť zaznamenávame na území mesta, hlavne v okolí nákupných centier, občanov z iných štátov, ktorí pod zámienkou pomoci pre nepočujúcich vykonávajú falošné zbierky. Okoloidúcim predkladajú hárky označené logami, ktoré majú vzbudzovať dôveryhodnosť a na tomto základe sa snažia vylákať peniaze.

Upozorňujeme, že všetky zaregistrované zbierky nájdete na nasledujúcej internetovej stránke: http://www.vs.sk/vz , kde si ich môžete overiť.

V prípade, že sa stretnete so zbierkou, na ktorú máte podozrenie, že je nelegálna, oznámte to na tiesňovej linke mestskej polície č. 159.


 
 

Elektromobil pre mestskú políciuVytlačiť
 

Mestská polícia PrešovDnes 23.10.2018 pribudol do vozového parku mestskej polície nový ekologický automobil. Viac po kliknutí na odkaz:

Policajti idú s dobou


 
 

Už som domaľovalVytlačiť
 

ilustračný obrázokTakto si asi povedal maloletý chlapec v piatok 12.10.2018 vo večerných hodinách na Ul. Škultétyho, kde bol prichytený občanmi, ako „sprejoval“ garáž. Po prijatom oznámení sa na miesto dostavila službukonajúca hliadka mestskej polície, ktorá po vykonaní potrebných úkonov celú vec odovzdala policajnému zboru z dôvodu podozrenia zo spáchania trestného činu.

Ďakujeme občanom, ktorí osobu chytili priamo pri čine, uvedenú vec nahlásili k nám na mestskú políciu a taktiež, že im tento skutok nebol ľahostajný.


 
 

Diviak na Jazdeckej uliciVytlačiť
 

Mestská polícia PrešovNebol však už živý. Vo štvrtok 4.10.2018 boli príslušníci mestskej polície preveriť oznam, že na Jazdeckej ulici sa nachádzajú vyvrhnuté vnútornosti diviaka. Hliadka po príchode na miesto konštatovala pravdivosť oznámenia. Keďže sa jednalo o podozrenie z trestného činu, bola okamžite privolaná hliadka policajného zboru, ktorá si celú vec prevzala. Pozostatky zvieraťa bolo následne z miesta odstránené osobami z príslušného poľovného revíru.


 
 

Rohož chýbať nebudeVytlačiť
 

ilustračný obrázokV sobotu 22.9.2018 sme v doobedňajších hodinách prijali oznámenie vo veci odcudzenia kovovej rohože slúžiacej na očistenie obuvi spred jednej z prevádzok na Ul. Škultétyho. Pri vykonávaní miestneho šetrenia sme predmetnú rohož našli v neďalekých zberných surovinách spolu s údajmi osoby podozrivej z krádeže. Môžeme povedať, že rohož o váhe 45 kg v cene 5,40,- € za „šrot“ bude aj naďalej slúžiť svojmu pôvodnému účelu, na ktorý bola vyrobená a nebude recyklovaná. Tiež konštatujeme, že osoba podozrivá z krádeže sa dlho z pochybne utŕženého zárobku neraduje. Bude riešená v zmysle príslušných všeobecne záväzných právnych noriem.      


 
 

Alkohol v akciiVytlačiť
 

ilustračný obrázokV posledných dňoch sme sa stretli s dvoma udalosťami, pri ktorých asistoval alkohol. V jednom prípade alkohol požila maloletá osoba, ktorej sme museli poskytovať prvú pomoc. Následne si ju prevzali kolegovia z rýchlej zdravotnej pomoci. Rodičia, ktorí boli okamžite kontaktovaní, nemali z toho veľkú radosť. V druhom prípade sa jednalo o požitie väčšieho množstva alkoholu u matky maloletého dieťaťa, ktoré v byte hlasno plakalo a kričalo. V tomto prípade nám už asistovali aj pracovníci Sociálno právnej ochrany detí a sociálnej kurately v Prešove a to aj z dôvodu, že bol ohrozený psychický, fyzický a sociálny vývin maloletej osoby. Keďže matka dieťaťa sa sťažovala na zdravotné problémy, boli privolaní aj kolegovia z rýchlej zdravotnej pomoci.

Tieto obe prípady sa skončili viac menej šťastne a to najmä vďaka všímavým ľuďom, ktorým nebolo ľahostajné, čo sa deje v ich okolí. Ak máte pocit, že vo Vašom okolí sa deje nejaká negatívna udalosť, neváhajte a kontaktuje mestskú políciu na linke tiesňového volania 159.

Ďakujeme, že nie ste ľahostajní.


 
 
Položky 1-10 z 57
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
125

 
 
 
47

 

dnes je: 22.1.2019

meniny má: Zora

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka