Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Pred vlakom na poslednú chvíľuVytlačiť
 

ilustračný obrázokV pondelok 17.6.2019 pri riešení dopravného priestupku vodiča na križovatke ulíc Štefánikovej a Zápotockého  zazrel náš kolega osobu sediacu na koľajisku, ktorá komunikuje s inou osobou na chodníku.  Nanešťastie sa v tej chvíli k nej približoval aj vlak, ktorého strojvodca použil zvukové výstražné znamenie a začal brzdiť.  Aj napriek snahe, ktorú náš kolega vyvinul by vzhľadom k vzdialenosti tejto osobe bohužiaľ nepomohol. Túto nakoniec z koľajiska na poslednú chvíľu pre brzdiacim vlakom strhla osoba predtým stojaca na chodníku. Ak by sa tak nestalo, tragédia je na svete, lebo vlak zastavil až niekoľko desiatok metrov za miestom udalosti. Naša hliadka okamžite prostredníctvom operačného pracovníka privolala kolegov z „rýchlej“ a okolo idúca hliadka policajného zboru nám tiež poskytla súčinnosť. Nie vždy však podobné udalosti mávajú šťastný koniec.


 
 

Maloletí s alkoholomVytlačiť
 

ilustračný obrázoka to hneď dvakrát, v utorok 4.6.2019 a vo štvrtok 6.6.2019 v podvečerných hodinách si službukonajúce hliadky mestskej polície na Ul. Košickej v blízkosti železničnej stanice všimli maloleté osoby, ktoré boli zjavne pod vplyvom alkoholických nápojov. V jeden a aj v druhý uvedený deň sa vykonanou skúškou na zistenie alkoholu podozrenie potvrdilo. V utorok bola jedná maloletá osoba pod „vplyvom“ a vo štvrtok dve maloleté osoby. V oboch prípadoch boli tieto maloleté osoby predvedené na útvar mestskej polície a oboznámení zákonní zástupcovia, ktorí si ich nakoniec aj prevzali. Tieto prípady však majú aj svoju dohru v podobe riešenia v zmysle príslušných právnych predpisov. Apelujeme na rodičov, aby mali vedomosť, kde sa nachádzajú ich deti, s kým a hlavne čo robia vo svojich voľno časových aktivitách.


 
 

Trocha hudby nadránom Vytlačiť
 

ilustračný obrázoksa vo štvrtok 6.6.2019 zachcelo dvom osobám, ktoré si operátor kamerového systému všimol na Ul. Hlavnej pri predajných stánkoch a ktoré niesli v rukách krabice. Dosť nezvyčajné na čas o 3.42 h. Na miesto vyslaná hliadka mestskej polície zistila, že podozrenie na nekalý skutok sa potvrdilo. V krabiciach sa nachádzalo rádio a reproduktory, ktoré tieto osoby odcudzili v jednom z predajných stánkov. Z hudby tak nebolo nič, ale „stretnutie“ týchto osôb s privolanou hliadkou policajného zboru sa uskutočnilo, keďže išlo o podozrenie zo spáchania trestného činu.        


 
 

Deň detí 2019Vytlačiť
 

Deń detí 2019V pondelok 4.6.2019 sa na pešej zóne v centre mesta uskutočnil Deň detí. Samozrejme, že mestská polícia nemohla chýbať. Popoludnie plné hier a zábavy sa aj napriek dažďovým prehánkam vydarilo a sme radi, že sme mohli deťom spríjemniť ich sviatok našou prezentáciou spolu s kolegami hasičmi a vojakmi. Ako každý rok, tak aj tento prajeme všetkým deťom, aby im ten posledný mesiac do prázdnin ubehol rýchlo, ale hlavne bezpečne.

 

Dni mesta Prešov 2019 - Deň prvý


 
 

Objednám, zjem a nezaplatímVytlačiť
 

ilustračný obrázokS týmto úmyslom sa v nedeľu 26.3.2019 v podvečerných hodinách vybrala osoba do jednej z reštauračných prevádzok na Ul. Jarkovej. Samozrejme, že došlo k objednaniu, zjedeniu a nakoniec k nezaplateniu. Hliadka mestskej polície vyslaná na miesto na základe podaného oznámenia obsluhujúcim personálom vykonala úkony smerujúce k objasneniu skutku a celá vec má svoje pokračovanie v podobe riešenia v zmysle príslušných právnych predpisov. Veríme, že na teraz je to ojedinelá vec a s príchodom teplejšieho počasia a otvorenia letných terás sa to nestane pravidlom. Staré príslovie hovorí, že do „krčmy bez penez nelez“ a nie je na škodu sa ho držať.


 
 

Výsledky I. kola výberového konania uchádzačov na pozíciu príslušník Mestskej polície v Prešove (fyzické previerky)Vytlačiť
 

Mestská polícia Prešov

Dňa 23.5.2019 sa uskutočnilo I. kolo výberového konania uchádzačov o zamestnanie na pozíciu „príslušník/príslušníčka Mestskej polície v Prešove“, ktoré pozostávalo z preverenia  fyzického stavu. 

 

 


 
 

Nevymožiteľnosť pokútVytlačiť
 

Mestská polícia PrešovNevymožiteľnosť pokút je problém, ktorý trápi nielen našu mestskú políciu. Viac k téme sa dozviete v rozhovore, ktorý poskytol Prešovskému večerníku Mgr. Ján Andrejko, PhD., náčelník mestskej polície a prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícii Slovenska.


 
 

Odvrátená strana hokejového fanúšikaVytlačiť
 

obrazokPrehra našich hokejových reprezentantov trápi každého inak. V utorkové upršané ráno pred siedmou hodinou po predchádzajúcom večernom zápase Slovensko – Kanada bolo prijaté anonymné oznámenie na linku 159, že v blízkosti koľajiska pri priecestí na Bajkalskej ulici na zemi sedí mladý muž. Na miesto bola okamžite vyslaná hliadka mestskej polície, ktorá zistila, že mladý muž z Prešova pravdepodobne ťažko znášal našu prehru a tak počas noci zapíjal žiaľ.  Nevedel uviesť hliadke ako sa dostal na miesto kde bol a ani čo tam robí. Bol celý premočený a mohol byť aj podchladený, keďže teplomer ukazoval v tom čase iba štyri stupne, navyše mal na tvári krvavú tržnú ranu, ktorá naznačovala predchádzajúci stret so zemou prípadne iným predmetom tvrdším ako je hlava človeka.  Na miesto bola privolaná posádka Rýchlej zdravotnej pomoci. Po príchode záchranárov na miesto, následnom vyšetrení si premočeného z prehry slovenských hokejistov utrápeného mladého muža nechali vo vozidle a previezli ho na ďalšie vyšetrenie do nemocnice. Hliadka mestskej polície pokračovala vo svojej každodennej činnosti s konštatovaním, aby bolo čím menej fanúšikov, ktorí  takto prežívajú športové úspechy, v tomto prípade neúspech našich hokejistov na majstrovstvách sveta.   Poďakovanie v tomto prípade patrí anonymnej pani, ktorá si všimla mladého muža sediaceho v daždi na zemi aj keď ona v tom čase sedela v teple autobusu prešovskej mestskej hromadnej dopravy.

 


 
 

Cyklistika je trendomVytlačiť
 

ilustračný obrázokÁno, cyklistika je trendom a v tomto trende nezaostáva ani naše mesto. Vytvára podmienky pre cyklistov napr. aj stavbou cyklistických cestičiek. Najnovšie nám takto pribudla cyklistická cestička po oboch stranách cestnej komunikácie na Ul. Masarykovej, ktorú už cyklisti začínajú viac menej využívať. Zmyslom cyklistických cestičiek je aj zvyšovanie bezpečnosti cyklistov a nezodpovedným konaním poniektorých vodičov parkujúcich na týchto cestičkách sa tento zmysel potláča. Nehovoriac už o tom, že po oboch stranách Ul. Masarykovej platí zákaz zastavenia, ktorý sú vodiči motorových vozidiel povinný dodržiavať. Vrátime sa však k cyklistickým cestičkám.

Upozorňujeme vodičov motorových vozidiel na ustanovenie § 25, ods. 1, písm. „k“, zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v ktorom sa uvádza:

„Vodič nesmie zastaviť a stáť na cestičke pre cyklistov“

Príslušníci mestskej polície budú vo zvýšenej miere vykonávať kontrolu uvedeného zákazu na celom území mesta a jeho porušenia budú samozrejme riešiť v zmysle všeobecne záväzných právnych predpisov. Apelujeme však na zodpovednosť a na skutočnosť, že účastníkmi cestnej premávky nie sú len vodiči motorových vozidiel.


 
 

Popíšem, farbou postriekam, pomaľujem všetko čo sa dáVytlačiť
 

ilustračný obrázokAsi tak nejako rozmýšľajú poniektorí mládenci, ktorí majú dojem, že ak sa im do rúk dostane nejaký predmet, ktorým môžu „pomaľovať“ verejnoprospešný objekt, alebo súkromný majetok, tak to aj urobia. Do takejto skupiny môžeme zaradiť aj mladíka, ktorý v sobotu 11.5.2019 v čase o 23.09 h. „pomaľoval“ svojimi nezameniteľnými hieroglyfmi zábradlie mosta na Ul. Levočskej. Keď zbadal prichádzajúcu hliadku mestskej polície dal sa v nohy. Nebolo mu to však nič platné, po zhruba 300 m ho náš príslušník dobehol. Vzhľadom k tomu, že sa jednalo o podozrenie z trestného činu, boli privolaní kolegovia z policajného zboru, ktorí si mladíka prevzali. Pri rozmýšľaní čo popísať, asi títo mladí ľudia svoje rozmýšľanie nedotiahnu do konca a nemyslia na následky svojho nezodpovedného konania.   


 
 
Položky 1-10 z 86
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
169

 
 
 
75

 

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka