Prechod na navigáciu Hlavné menu

KAMEROVÝ SYSTÉM

operačná miestnosť rok 2017Kamerový systém v meste Prešov bol slávnostne otvorený dňa 6.11.2000 za prítomnosti primátora Ing. Kopčáka Juraja a vtedajšej náčelníčky JUDr. Anny Hrustičovej. Boli inštalované dve analógové kamery /pešia zóna, Hotel Dukla/ ktoré mali pokryť časť ulice Hlavnej a Nám.legionárov. Po rokoch rozširovania kamerového systému, boli prostriedky na ich kúpu schválené či už z rozpočtu mesta, alebo získané z projektoch. Súčastný stav sa zastavil na čísle 40. Z jedneho pracoviska sú dnes tri chránené dielňe, kde zamestnávame 27 ľúdí so zníženou pracovnou schopnosťou. Chránené pracoviská sú na uliciach Jarková, Justična a Námestie kráľovnej pokoja. Kamerový systém sa postupne zveľaďuje a tak ako doba výpočtovej techniky sa posúva dopredu aj my sa snažíme držak krok, hoci prostriedky na samotnú prevádzku sa zvyšujú.Pre porovnanie prikladáme ešte dve fotografie z priestorov a vybavenia kamerového systému, ktoré sú z rokov 2006 a 2009.

operačná miestnosť rok 2006P2165032 popisok.jpg

 

 

      

 

 

Umiestnenie kamier kamerového systému v meste

Vážení občania, návštevníci tejto podsekcie. Dovoľte nám, aby sme Vás touto cestou informovali o miestach umiestnenia kamier kamerového systému v meste.

Zoznam kamier s komplexnými informáciámi o monitorovacích zariadeniach,
ich type, umiestnení a monitorovanou zónou a lokalizáciou v mape.

     Ako postupovať, ak chcete vidieť kamery v mape mesta:

1. Kliknite na nasledujúci odkaz  KAMERY MsP v mape

2. Priblížením sa dozviete, kde sú v súčasnej dobe umiestnené kamery Monitorovacieho a kamerového systému mesta Prešov.

3. Zároveň sa môžete na uvedenom mieste dozvedieť, kde sa nachádzajú jednotlivé stanice mestskej polície.

     Snímanie priestorov sa plne riadi zákonom č. 122/2013 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov. 

 


 
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
94

 
 
 
30

 

dnes je: 20.6.2018

meniny má: Valéria

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka