Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Kopeme do odpadkových košov

Jeden z rozbitých odpadkových košov

To je sláva, alebo ako tráviť čas v piatkový podvečer? No predsa s alkoholom, kopaním do odpadkových košov a rozbíjaním fliaš. Nebyť všímavých ľudí, tak skupina mladých ľudí si vlastne ani neuvedomí s ...viac...


 

(Ne)láska k stromom

foto Mestská polícia Prešov

Netradičným spôsobom vyjadrila neznáma osoba vzťah k prírode a  to tak, že v  bezprostrednej blízkosti troch stromov na Ul. Prostejovskej rozsypala neznámu bielu kryštalickú látku. O tom sme sa dozved ...viac...


 

Nevidomá osoba

ilustračný obrázok

Dňa 6.3.2019 o 7.06 h. sme prijali oznámenie, že na ul. Višňovej pri vchode do bytového domu sa nachádza muž, ktorý je nevidomý a dezorientovaný. Vyslaná hliadka mestskej polície na mieste zistila, že ...viac...


 

Park Vlada Clementisa

Mestská polícia Prešov

Park sa nachádza v severozápadnej časti mesta, z južnej strany ohraničený Ul. Levočskou a zo severnej strany Ul. V. Clementisa. Je na hranici Sídlisk II a III a okrem priestoru na prechádzky sú v bezp ...viac...


 

Spiace deti

ilustračný obrázok

V pondelok 4.3.2019 o 3.43 h. hliadka mestskej polície spozorovala dva maloleté deti vo veku 13 rokov, ktoré spali v zastávke MHD na Námestí Kráľovnej pokoja. Chlapci boli bez rodičov, premrznutí a hl ...viac...


 

Desatoro pre psíčkarov

Desatoro pre chovateľov a milovníkov psov

psovod 1. Pred adopciou alebo kúpou psa zvážte, či máte dostatok času na šteniatko, alebo je pre vás vhodnejší dospelý pes, ktorý je už spravidla vychovaný.
2. Preštudujte si odbornú literatúru o psoch, aby ste svojmu štvornohému priateľovi rozumeli, nech nie je na obtiaž ani Vám ani Vášmu okoliu. Ak nezvládate výcvik sami, prihláste sa na odborný výcvik, kde Vás naučia ako vycvičiť psa k poslušnosti. Tiež by ste sa mali zamerať na správnu výživu, ktorá je predpokladom zdravého a spokojného psa.
3. Po dovŕšení 6 mesiacov musíte svojho psa zahlásiť na mestskom úrade, kde po zaplatení ročného poplatku dostanete identifikačnú známku.
4. Zdravie svojho psa musíte pravidelne kontrolovať a navštevovať s ním veterinárneho lekára. Váš pes musí mať očkovací preukaz, v ktorom sú zaznamenané všetky vyšetrenia. Váš pes musí byť pravidelne očkovaný proti besnote a iným nákazlivým chorobám, tiež musí byť každé 3 mesiace odčervený.
5. Ako chovateľ sa musíte o svojho psa starať denne a zabrániť jeho úteku. Psa nesmiete chovať v priestore potme a bez prístupu čerstvého vzduchu, tzn. v pivnici, v garáži, na povale, ale ani na balkóne či lodžii. Psa nesmiete nechať v uzavretom priestore bez možnosti vykonania potreby dlhšie ako 12 hodín denne. Tiež nesmiete psa nechať samého v aute, ktoré je na priamom slnečnom žiarení alebo mraze a nemá zabezpečené priame vetranie.
6. Ak chováte psa vonku, musíte mu zabezpečiť taký prístrešok, ktorý mu umožní odpočinok, spánok a chráni ho pred mrazom, dažďom, vetrom, či silným slnečným žiarením. Stav chovného priestoru musíte denne kontrolovať a zistené nedostatky je potrebné odstrániť.
7. Vodiť psa na prechádzky môže iba osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ovládať psa v každej situácii (to určite niesú deti a starí ľudia s veľkými psami, ktorí niesú schopní ovládať nevycvičeného psa v extrémnych situáciách – každý by mal mať takého psa, ktorého dokáže bez problémov zvládnuť v každej situácii). Na verejných priestranstvách musí byť pes stále na vôdzke. Za psa je vždy zodpovedná osoba, ktorá psa vedie, alebo vykonáva nad ním dohľad.
8. Pes je spoločenské zviera, potrebuje nielen Vašu pravidelnú spoločnosť, ale aj spoločnosť svojho druhu. Preto by ste nemali zabúdať, že Váš pes sa od útleho veku potrebuje stretávať s druhými psami, aby sa s nimi mohol zabaviť, ale hlavne, aby sa naučil správať medzi psami. Vyhnete sa tak mnohým problémom v dospelosti.
9. Svojho psa nepodnecujte v agresivite proti inému zvieraťu alebo osobe, už vôbec nehovoriac o psích zápasoch.
10. Ak viete o niekom, kto chová psa a tieto podmienky nespĺňa, mali by ste to nahlásiť na príslušný úrad. Ak nájdete túlavé zviera, odneste ho do najbližšieho útulku, KS, alebo mu pomôžte nájsť svojho majiteľa, prípadne nový domov.

zdroj: www. kszv. sk


 

Mestská polícia Prešov, Jarková 24, 08001 Prešov


 
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
134

 
 
 
58

 

dnes je: 22.3.2019

meniny má: Beňadik

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka