Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuality

Kopeme do odpadkových košov

Jeden z rozbitých odpadkových košov

To je sláva, alebo ako tráviť čas v piatkový podvečer? No predsa s alkoholom, kopaním do odpadkových košov a rozbíjaním fliaš. Nebyť všímavých ľudí, tak skupina mladých ľudí si vlastne ani neuvedomí s ...viac...


 

(Ne)láska k stromom

foto Mestská polícia Prešov

Netradičným spôsobom vyjadrila neznáma osoba vzťah k prírode a  to tak, že v  bezprostrednej blízkosti troch stromov na Ul. Prostejovskej rozsypala neznámu bielu kryštalickú látku. O tom sme sa dozved ...viac...


 

Nevidomá osoba

ilustračný obrázok

Dňa 6.3.2019 o 7.06 h. sme prijali oznámenie, že na ul. Višňovej pri vchode do bytového domu sa nachádza muž, ktorý je nevidomý a dezorientovaný. Vyslaná hliadka mestskej polície na mieste zistila, že ...viac...


 

Park Vlada Clementisa

Mestská polícia Prešov

Park sa nachádza v severozápadnej časti mesta, z južnej strany ohraničený Ul. Levočskou a zo severnej strany Ul. V. Clementisa. Je na hranici Sídlisk II a III a okrem priestoru na prechádzky sú v bezp ...viac...


 

Spiace deti

ilustračný obrázok

V pondelok 4.3.2019 o 3.43 h. hliadka mestskej polície spozorovala dva maloleté deti vo veku 13 rokov, ktoré spali v zastávke MHD na Námestí Kráľovnej pokoja. Chlapci boli bez rodičov, premrznutí a hl ...viac...


 

Auto nie je výklad

ilustračný obrázok Staré známe pravidlo, ktoré je aktuálne vždy, bohužiaľ väčšina si to uvedomí, až keď nájde auto vykradnuté, resp. nenájde ho vôbec. Príležitosť robí zlodeja a v tomto prípade to platí dvojnásobne. Krádeže automobilov a ich vykrádanie je stále v kurze nie veľmi poctivých osôb a nevyhýba sa ani nášmu mestu.

Preto je na mieste dodržiavať určité pravidlá, ktoré by bolo vhodné si osvojiť tak, aby ste ich vykonávali viac menej automaticky, napr. presne tak, ako zapínanie bezpečnostných pásov, ak nastúpite do auta.

  1. Kľúče nenechávajte v aute, pre zlodeja je to pozvánka do auta.
  2. Z toho vyplýva, že kľúče berte so sebou, hneď potom, ako auto zamknete a presvedčíte sa, že auto je aj skutočne zamknuté - hlavne pri diaľkovo ovládaných zámkoch (potiahnutie kľučky Vás veľmi nezdrží a môže zachrániť auto a veci v ňom).
  3. Netreba tu veľmi zdôrazňovať, že v aute si nenechávajte cenné veci, tašky, elektroniku a iné relatívne drahé veci. Ich odloženie do batožinového priestoru Vám taktiež nezaberie veľa času. Taký notebook, peňaženka na prednom sedadle je presne neskôr dôvod pre hnev, ľútosť a plač. Pokiaľ máte kryt autorádia vo výbave, jeho použitie je na mieste, ako aj odloženie odnímateľného krytu autorádia.
  4. Neparkujte, pokiaľ je to možné na tmavých a neprehľadných miestach. Pri nákupných centrách využívajte ich parkovacie plochy, ktoré sú vo väčšine prípadoch pod dohľadom kamerového systému. Tento môže byť neskôr veľmi nápomocný pri vyšetrovaní  udalosti, ak sa už stane.
  5. Doklady od auta nenechávajte odložené v tienidle, príručnej skrinke. Jednoducho povedané v aute. Tým, že ich tam necháte,  zjednodušíte neskoršiu manipuláciu s autom v prípade jeho odcudzenia.  
  6. Mechanické a elektronické zábranné prostriedky nevymysleli ich výrobcovia na „machrovanie“, ale majú určite svoj zmysel, minimálne predĺžia dobu, ktorá je potrebná na odcudzenie vozidla, počas ktorej je väčšia pravdepodobnosť, že si to niekto všimne, resp. odradia zlodeja.   
  7. Pri veľkých nákupoch nerobte okolo seba veľký rozruch, keď ho nakladáte do auta. Je dosť pravdepodobné, že zlodej si to všimne a po opustení auta si Váš nákup privlastní, hlavne, ak auto zabudnete zamknúť. A mimochodom, veľký nákup je najlepšie odložiť do batožinového priestoru.   
  8. Ak sa už stretnete s tým, že Vás len predsa postihne pohroma v podobe vykradnutého auta, nedajbože, že Vám ukradnú celé auto, okamžite kontaktujte políciu.

Samozrejme, že existuje ešte kopec ďalších rád, ako sťažiť prácu zlodejom. Podstatné však je, aby sa tie rady dodržiavali.


 

Mestská polícia Prešov, Jarková 24, 08001 Prešov


 
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
134

 
 
 
58

 

dnes je: 22.3.2019

meniny má: Beňadik

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka