Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Naše aktivity

MŠ Ďumbierska

ilustračný obrázokAj túto jeseň sme navštívili deti, ktoré navštevujú materskú škôlku na Ďumbierskej ulici. Konkrétne v utorok 8.10.2019. Vieme, že v tejto škôlke sú šikovné deti, ktoré vedia, ako sa majú správať v cestnej premávke a nesklamali nás.  Križovatka "Katka" opäť rezonovala celou triedou a veľmi radi sme si ju vypočuli. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

MŠ Ďumbierska


 

Stredná pedagogická škola

ilustračný obrázokSľubili sme ďalšiu spoluprácu a sľub sme splnili. V pondelok a utorok, konkrétne 30.9. a 1.10.2019 sme sa v oblasti prevencie kriminality venovali žiakom I. a II. ročníkov Strednej odbornej školy pedagogickej v Prešove so sídlom na Kmeťovom stromoradí. Zamestnania tak, ako v apríli a v máji prebiehali v rámci účelových cvičení, ktoré si škola zorganizovala. Tešil nás ich záujem o neformálne rozprávanie venované prevencii. Veríme, že veľa vecí sme im objasnili a vysvetlili k ich spokojnosti. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie.


 

Májovka

IMG_3180.JPGV stredu 25.9.2019 sme v tomto školskom roku začali cyklus zamestnaní v ZŠ Májové námestie a tým znova pokračujeme v spolupráci s uvedenou školou v oblasti preventívnych aktivít. Dnes sme boli s ôsmakmi, kde sme "prebrali" „Trestnoprávnu zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky.“ Tešíme sa na ďalší týždeň, kedy budeme v našich aktivitách pokračovať. 


 

ZŠ Šrobárova

ZŠ ŠrobárovaV stredu 18.9.2019 sme pripravili zamestnanie pre všetkých tretiakov navštevujúcich ZŠ Šrobárovu. Aj napriek veternému počasiu sme deťom vykúzlili úsmev na tvári, čo nás veľmi teší. Zopakovali sme si veci, ktoré deťom pomáhajú zvyšovať svoju bezpečnosť na ulici a odpovedali na ich zvedavé otázky. Ďakujeme PaedDr. Ingride BAČOVEJ za spoluprácu v našich preventívnych aktivitách.


 

MŠ Volgogradská

MŠ Volgogradská Vo štvrtok 20.6.2019 sme návštevou triedy škôlkarov z MŠ na Ul. Volgogradskej, ktorú vedie  p. Gabriela Ondrejčáková ukončili preventívne zamestnania v školskom roku 2018/2019. Aj napriek nepriaznivému počasiu sme sa snažili deťom spestriť dopoludnie a to okrem jazdy na elektrických autíčkach aj rozprávkou o semafórovom domčeku. Ďakujeme pani učiteľke za pozvanie. 


 

ZŠ Šrobárova

ZŠ ŠrobárovaV stredu 19.6.2019 sme opäť navštívili žiakov, ktorí navštevujú Základnú školu Šrobárovu, teraz však siedmakov. Tak, ako aj s ôsmakmi, tak aj s nimi sme sa porozprávali o negatívnych konaniach, ktoré ich môžu postretnúť nielen v škole, ale najmä v dobe voľnočasových aktivít a ich následkoch. Taktiež okrem tém v oblasti trestnoprávnej zodpovednosti, konzumácie alkoholických nápojov a požívania tabakových výrobkov, sme im predstavili aj mestskú políciu. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a tešíme sa na ďalšie dohodnuté stretnutia v novom školskom roku.


 

ZŠ Lesnícka

ZŠ LesníckaV stredu 12.6.2019 sme splnili sľub a opätovne navštívili žiakov na druhom stupni, konkrétne všetkých ôsmakov navštevujúcich ZŠ na Lesníckej ulici, s ktorými sme sa celkom príjemne porozprávali o predchádzaní určitým negatívnym konaniam, tak ako predtým so siedmakmi. Aj ôsmaci nás prekvapili záujmom a otázkami, na ktoré sme im snažili nájsť odpoveď.Ďakujeme pedagogickému zboru školy za pozvanie.


 

Bratislavskí škôlkari

ilustračný obrázokPopravde, boli to škôlkari z MŠ na Bratislavskej ulici, ku ktorým sme zavítali aj tento rok pred prázdninami. V utorok 11.6.2019 sme im predstavili našu mestskú políciu a aj napriek horúčave sme sa na škôlkarskom dvore poriadne s deťmi zasmiali a zabavili. Odmenou nám bola nefalšovaná detská radosť a úsmev. Ďakujeme Mgr. Eve SEMANOVEJ a pedagogickému zboru za pozvanie a prajeme im a deťom pekné prázdniny. Tešíme sa na ďalšiu návštevu.


 

V súkromnej materskej škole

Súkromná materská škola Haburská 15 Prešovna Haburskej ulici č. 15 sme v stredu 5.6.2019 spríjemnili deťom dopoludnie a oslavili s nimi Deń detí. Náš Meskáčik, okrem hry na policajta vysvetlil deťom aj to, ako sa správne prechádza cez cestu a množstvo iných zaujímavých vecí. Deti to boli veru veľmi dobré a šikovné, preto každý dostal na záver od Meskáčika darček v podobe policajného leporela, v ktorom detí nájdu aj omaľovánku. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie.   


 

ZŠ Šrobárova

ZŠ ŠrobárovaV stredu 15.5.2019 sme navštívili žiakov 8. ročníkov, ktorí navštevujú Základnú školu Šrobárovu. Porozprávali sme sa s nimi o negatívnych konaniach, ktoré ich môžu postretnúť nielen v škole, ale najmä v dobe voľnočasových aktivít a ich následkoch. Taktiež okrem tém v oblasti trestnoprávnej zodpovednosti, konzumácie alkoholických nápojov a požívania tabakových výrobkov, sme im predstavili aj mestskú políciu. Sme radi, že sme túto školu navštívili, ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie v mesiaci jún.


 

Stredná odborná škola pedagogická

ilustračný obrázokV pondelky, konkrétne 29.4. a 6.5.2019 sme sa v oblasti prevencie kriminality venovali žiakom I. a II. ročníkov Strednej odbornej školy pedagogickej v Prešove so sídlom na Kmeťovom stromoradí. Zamestnania prebiehali v rámci účelových cvičení, ktoré si škola zorganizovala. Veľký úspech mal náš drogový kufor a taktiež neformálne rozprávanie o prevencii so študentmi. Veríme, že veľa vecí sme im objasnili a vysvetlili k ich spokojnosti. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


 

Občianske združenie BARLIČKA

OZ BARLIČKAV piatok 26.4.2019 sme na základe pozvania navštívili klientov Občianského združenia BARLIČKA, ktorým sme predstavili činnosť mestskej polície spolu s preventívnymi radami smerujúcimi k zvýšeniu ich bezpečnosti. Potešil nás a aj prekvapil ich záujem o veci verejné, hlavne o veci, ktoré sú nápomocné pri dodržiavaní verejného poriadku. Ďakujeme za pozvanie a veríme, že spoluprácu v oblasti preventívnych aktivít budeme rozvíjať.

 

 

OZ BARLIČKA


 

U seniorov

ilustračný obrázokSme radi, že naše návštevy u seniorov v Dennom stacionári v Ľuboticiach sa už stali pravidlom. Vo štvrtok 25.4.2019 naša práca so seniormi v oblasti prevencie kriminality pokračovala. Zopakovali sme si spolu pravidlá, ktoré napomáhajú ich bezpečiu, ako doma, tak aj vonku. Pre spestrenie našej návštevy sme klientom tohto stacionára odprezentovali drogový kufrík, ktorý zaujal. S radami a skúsenosťami sme sa znova podelili s príjemnými ľuďmi. Ďakujeme Mgr. Andrey HANIŠOVEJ za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie. 


 

Deti v MŠ na Bernolákovej ulici

MŠ BernolákovaHneď po Veľkej noci v stredu 24.4.2019 sme s Meskáčikom návštívili šikovných škôlkarom, ktorí navštevujú predškolské zariadenie na Bernolákovej ulici. K týmto deťom sa Meskáčik vracia veľmi rád a to už niekoľko rokov. Deti nás stále prekvapujú so znalosťami o bezpečnosti cestnej premávky. Ďakujeme pedagogickému zboru, s ktorým spolupracujeme už dlhšiu dobu za pozvanie.


 

Cirkevná základná škola s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča

Cirkevná základná škola s materskou školou bl. Pavla Petra GojdičaDopoludnie v stredu 17.4.2019 sme spoločne trávili so žiakmi 8. a 9. ročníka, ktorí navštevujú Cirkevnú základnu školu s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča na Bernolákovej ulici. Témou stretnutia bola samozrejme prevencia kriminality. Už v minulosti sme túto školu navštívili, kde okrem starších žiakov, sme sa s mobilným dopravným ihriskom venovali aj prváčikom. Tak, ako pri poslednej našej návšteve na II. stupni, aj teraz záplava otázok spôsobila, že sa naše zamestnanie trochu predĺžilo. Nám to však vôbec nevadilo a tešil nás záujem z ich strany. A radosť nám spôsobil aj veľký potlesk na záver. Presvedčili  sme sa, že naša práca stojí za to. Nakoniec sme im popriali pekné Veľkonočné sviatky. Ďakujeme PaedDr. Márii RINDOŠOVEJ za pozvanie a za už viacročnú spoluprácu.


 

Súkromná stredná športová škola ELBA

Súkromná stredná športová škola ELBAV utorok 16.4.2019 sme navštívili športovcov na II. stupni, ktorí navštevujú Súkromnú strednú športovú školu na Smetanovej ulici v Prešove. Porozprávali sme sa o negatívnych konaniach, ktoré ich môžu postretnúť nielen v škole, ale najmä v dobe voľnočasových aktivít a ich následkoch. Témy, ako trestnoprávna zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky ich zaujali, ako aj činnosť mestskej polície. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie v mesiaci máj.


 

ZŠ Lesnícka

ilustračný obrázokV stredu 10.4.2019 sme navštívili žiakov na druhom stupni, konkrétne všetkých siedmakov navštevujúcich ZŠ na Lesníckej ulici, s ktorými sme sa celkom príjemne porozprávali o predchádzaní určitým negatívnym konaniam. Prekvapili nás záujmom a otázkami, na ktoré sme im samozrejme odpovedali. Sme radi, že nás pedagogický zbor tejto školy pozval a prisľúbili sme ďalšiu návštevu v mesiaci máj.


 

Čergovskí škôlkari

MeskáčikRok sa s rokom stretol a Meskáčik znova navštívil deti v škôlke na Čergovskej ulici. Už sa to stalo pravidlom, že nás deti z tejto škôlky srdečne privítajú a hlavne nás teší to, aké sú šikovné. Meskáčik im v utorok 9.4.2019 doniesol aj elektrické autíčko, ktoré im pomáhalo naučiť sa správnemu prechádzaniu cez cestu. Za odmenu všetci škôlkari dostali reflexného macíka - Meskáčika. Ďakujeme pedagogickému zboru škôlky, že pozval Meskáčika k deťom.

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

 

MŠ Čergovská a Meskáčik


 

Na druhom stupni ZŠ Važeckej

ilustračný obrázokVo štvrtok 4.4.2019 sme sa po roku stretli so žiakmi ôsmej a deviatej triedy v ZŠ na Važeckej ulici. Zopakovali sme si veci súvisiace s prevenciou kriminality a boli sme prekvapení ich záujmom. A opätovne konštatujeme, že sme ako vždy na tejto škole, tak aj teraz zažili príjemné stretnutie. Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Erike Juskovej za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


 

Škôlkári zo Sládkovičovej

MeskáčikV utorok 26.3.2019 sme sa tešili k deťom v materskej škôlke na Ul. Sládkovičovej, kde nás pozvala riaditeľka škôlky p. Ľubomíra GREGOVÁ. Hneď po príchode sme si prezreli hračky, s ktorými sa deti hrajú, ba dokonca sme sa s nimi zahrali. Zahrali aj na mestského policajta a povedali si rozprávku o domčeku, kde býva červený a zelený panáčik. Deti to boli šikovné a preto sme ich odmenili reflexným mackom. Sľúbili sme im, že ak nás zavolajú tak im prídeme spestriť aj ich sviatok detí, ktorý tu bude zanedlho. Ďakujeme p. riaditeľke aj p. učiteľkám za vrelé privítanie.

MŠ Sládkovičova


 

Vrátili sme sa na SOŠ služieb

Mestská polícia PrešovV utorok 12.3.2019 sme sa radi vrátili k žiakom, teraz druhých ročníkov na Strednej odbornej škole služieb v Prešove, s ktorými sme sa porozprávali, tak ako predtým s tretiakmi o negatívnych konaniach, ktoré ich môžu postretnúť nielen v škole, ale najmä v dobe voľnočasových aktivít a ich následkoch. Potešilo nás z ich strany konštatovanie, že tieto zamestnania majú zmysel a naše stretnutie s nimi očakávali. Vieme, že témy, ako trestnoprávna zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky ich zaujali, ako aj činnosť mestskej polície. Nakoniec sme sa so žiakmi rozlúčili s prísľubom, že určite sa na ich školu ešte vrátime. Tešíme sa. Ďakujeme Mgr. Renáte FEDORČÍKOVEJ, riaditeľke školy, Mgr. Daniele ČUCHRANOVEJ, koordinátorke primárnej prevencie závislosti a iných sociálno-patologických javov a žiakom za pozvanie.

 


 

Návšteva na ZŠ M. Nešpora

ilustračný obrázokDňa 8.3.2019 sme po dlhšom čase navštívili žiakov 8. a 9. ročníkov na ZŠ M. Nešpora. O veciach spätých s prevenciou kriminality sme sa nielen porozprávali, ale odniesli aj množstvo podnetov od spomínaných žiakov. Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Márii Kizekovej za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


 

ZŠ M. Nešpora a Meskáčik

ZŠ M. NešporaV utorok 29.1.2019 sme s Meskáčikom navštívili prvákov v ZŠ M. Nešpora. A tak, ako pri poslednej návšteve, tak aj teraz deti prekvapil dopravným ihriskom. Meskáčik sa dozvedel, že deti onedlho dostanú za učenie v škole svoje prvé vysvedčenie, na ktorom bude svietiť jedná velikánska jednotka. Preto im za odmenu dal reflexné vestičky, aby pri prechádzkach vonku ich bolo dobre vidieť. Ďakujeme PaedDr. Ľubomíre MIŠENKOVEJ, zástupkyni riaditeľa školy a pedagogickému zboru za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

ZŠ M. Nešpora


 

So žiakmi SOŠ služieb

ilustračný obrázokV utorok 11.12.2018 sme radi prijali pozvanie k žiakom tretích ročníkov na Strednej odbornej škole služieb v Prešove, s ktorými sme sa porozprávali o negatívnych konaniach, ktoré ich môžu postretnúť nielen v škole, ale najmä v dobe voľnočasových aktivít a ich následkoch. Veríme, že témy, ako trestnoprávna zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky ich zaujali, ako aj činnosť mestskej polície. Nakoniec sme sa so žiakmi rozlúčili s prianím pekných Vianoc. Tešíme sa do budúcna na ďalšie pozvanie.


 

Ďumbierski škôlkari

obrázokMyslíme tým šikovné deti navštevujúce Materskú škôlku na Ďumbierskej ulici. Po návšteve tejto škôlky musíme pochváliť deťúrence a aj pani učiteľky, ktoré tieto deti učia, ako sa majú správať v cestnej premávke. Veď čo sa za mlada naučíš... aj keď niekedy v dospelosti na to zabudneme. Križovatka "Katka" rezonovala celou triedou a veľmi nás potešili kresby detí. Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

MŠ Ďumbierska

 


 

Na spojenej škole s O.Z. Most do duše

ilustračný obrázokVo štvrtok 8.11.2018 sme sa zúčastnili na vydarenom podujatí "Deň bezpečnosti", ktoré spoluorganizovali Spojená škola, Špeciálna základna škola, Prakticka škola na Ul. M. Slovenskej a O. Z. Most do duše. Žiakom a klientom sme prezentovali a predstavili mestkú políciu a spolu sa porozprávali okrem iného aj o sociálno patologických javoch. Pre nás to bolo zaujímavé podujatie a žiakov môžeme len pochváliť. Ďakujeme organizátorom za pozvanie a možnosť prezentácie. Prajeme im veľa úspechov v ich náročnej práci.

Spojená škola

 


 

Meskáčik sa vrátil na Májovku

ZŠ Májové námestieV utorok a v stredu 6. a 7.11.2018 sa vrátil Meskáčik k prváčikom v ZŠ Májové námestie. Vrátil preto, lebo predtým už tam na návšteve bol. A k radosti deti vzal so sebou aj dopravné ihrisko. Opäť sme sa presvedčili, že sú to šikovné deti. Za odmenu im dal reflexné vestičky, aby pri prechádzkach ich bolo dobre vidieť na cestách. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

 

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.


 

Opäť na Májovke

ilustračný obrázokV utorok 9.10. a v piatok  12.10.2018 sme pokračovali v zamestnaniach v ZŠ Májové námestie v oblasti preventívnych aktivít. Stretli sme opäť s ôsmakmi, ale aj s druhákmi. Tešíme sa na koniec mesiaca, kedy prváčikom donesieme dopravné ihrisko a povieme im rozprávku o domčeku, kde červený a zelený panáčik býva. Ďakujeme Mgr. Márii URBANOVEJ, ako aj ostatnému pedagogickému zboru za vynikájúcu spoluprácu pri realizácii preventívnych aktivít.


 

U seniorov v Ľuboticiach

ilustračný obrázokU seniorov v Ľuboticiach sme sa znovu zastavili a to vo štvrtok 4.10.2018, kde sme pokračovali v preventívnych radách na zvýšenie ich bezpečnosti. S radami a skúsenosťami sme sa podelili s príjemnými ľuďmi a znova sme sa dozvedeli o množstve zaujímavých skúsenosti. Ďakujeme Mgr. Andrey HANIŠOVEJ za pozvanie a sme presvedčení, že naše návštevy sa stanú pravidlom. 


 

ZŠ Májové námestie

ilustračný obrázokV stredu 3.10.2018 sme začali cyklus zamestnaní v ZŠ Májové námestie a tým pokračujeme v spolupráci s uvedenou školou v oblasti preventívnych aktivít. Dnes sme boli s ôsmakmi, kde sme "prebrali" „Trestnoprávnu zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky.“ Tešíme sa na ďalší týždeň, kedy budeme v našich aktivitách pokračovať.  


 

V MŠ na Haburskej ulici

V MŠ na Haburskej uliciVo štvrtok 20.9.2018 sme využili nádherné počasie u škôlkárov, ktorí navštevujú MŠ na Haburskej ulici. V príjemnom prostredí parku Panskej záhrady sme deťúrencom predstavili prácu mestskej polície s tým, ako sa majú správať napr. aj na ceste, v škôlke a pod. V závere zamestnania vzali škôlkári naše služobné auto "útokom", Z čoho sme mali nesmiernu radosť. Ďakujeme Mgr. Gabriele KOPILCOVEJ, riaditeľke škôlky za pozvanie.


 

DANYS u nás

Detský kútik DANYSV piatok 17.8.2018 sme u nás na polícii privítali deti z Detského kútika DANYS, ktorým sme sa snažili spestriť táborové dopoludnie. Porozprávali sme im čo mestská polícia robí, na čo si majú dávať pozor a tiež sme sa dozvedeli množstvo zážitkov, ktoré v detskom tábore zažili. V centre meste si potom deti vyskúšali policajnú "prskavku", elektrickú kolobežku a pozreli si aj policajné auto. Deti si od nás odniesli reflexné pásiky a niektoré reflexnú vestičku. 


 

O.Z. Most do duše

ilustračný obrázokV jeseni minulého roka a v marci tohto roku sme navštívili klientov O. Z. Most do duše v Prešove, ktorého poslaním je sociálna starostlivosť o ľudí s psychickým ochorením a ťažkým zdravotným postihnutím. So spoluprácou sme pokračovali aj vo štvrtok 16.8.2018, kedy sme klientom spomínaného zariadenia predstavili kamerový systém. Prekvapil nás a hlavne potešil ich záujem o veci verejné, hlavne o veci, ktoré sú nápomocné pri dodržiavaní verejného poriadku. V závere sme sa dohodli na ďalšej spolupráci.

 

 


 

U detí a aj u seniorov

Mestská polícia PrešovVo štvrtok 19.7.2018 sme v doobedňajších hodinách spríjmenili deň deťom, ktoré trávili prázdninový čas v prímestkom tábore organizovanom ABC centrom voľného času. Navštívili sme ich v EKOPARKU Holá hora. V poobedňajších hodinách sme sa zasa venovali seniorom v Dennom centre DRUŽBA na Námestí kráľovnej pokoja. Okrem rád seniorom venovaných ich bezpečnosti sme odpovedali na ich otázky, ktoré sa vo väčšine prípadov dotýkali verejného poriadku. Potešil nás ich záujem o veci verejné. V preventívnych aktivitách tak pokračujeme aj v čase dovoleniek a prázdnín.


 

ZŠ Važecká

ilustračný obrázokV utorok 19.6.2018 sme mali predprázdninové stretnutie so žiakmi siedmej a ôsmej triedy v ZŠ na Važeckej ulici. Porozprávali sme o problémoch súvisiacich s prevenciou kriminality, ktoré ich môžu postretnúť a to nie len počas prázdnin. A ako vždy na tejto škole, tak aj teraz sme zažili príjemné stretnutie a tešíme sa na žiakov po zaslúženom letnom oddychu. Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Erike Juskovej za pozvanie.

ZŠ Važecká


 

MŠ na Ul. Ďumbierskej

ilustračný obrázokAj toho roku sme v stredu 13.6.2018 radi prijali pozvanie do MŠ na Ul. Ďumbierskej v Prešove. So škôlkou spolupracujeme už niekoľko rokov a ani tento nie je výnimkou. Radi sa vraciame k deťom, ktoré ju navštevujú. Za tie roky už ich ani nerátame, toľko ich bolo. Ďakujeme deťom za ich rozžiarené očká a pani učiteľkám za ich prácu. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a prajeme pekné prázdniny.

 

 

 

MŠ Ďumbierska


 

Meskáčik u škôlkarov v MŠ na Ul. Bernolákovej

MŠ BernolákovaMeskáčik aj v utorok 29.5.2018 pokračoval v návštevách detí v škôlkach. Teraz sa prišiel predviesť k šikovným škôlkarom, ktoré navštevujú škôlku na Bernolákovej ulici. Je pravdou, že k týmto deťom sa Meskáčik vracia rád a to už niekoľko rokov. Najväčšiu radosť deťom spravil opäť naš skútrik "policajná prskavka" a služobné motorové vozidlo. Znova sme sa len čudovali, čo všetko vedia o bezpečnosti cestnej premávky. Vďaka patrí aj pedagogickému zboru, s ktorým spolupracujeme už dlhšiu dobu a vieme, aká náročná práca to je. 


 

Navštívili sme SIMBU

Mestská polícia PrešovA to hneď v pondelok 28.5.2018, kedy sme navštívili deti v MŠ SIMBA na Ul. Severnej. Deti to boli veľmi šikovné, vedeli, ako sa správne správať na ceste a veľa iných vecí, ktoré môžu výrazne zvýšiť ich bezpečnosť, keď sú vonku. Odmena v podobe reflexnej pásky bola zaslúžená. Ďakujeme Bc. Jane Babjarovej za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.


 

Ďakovný list

ďakovný list.jpgBol udelený našej mestskej polícií za prezentáciu praktických ukážok príslušníkov, ktorí sa v piatok 25.5.2018 zúčastnili zamestnania, ktoré organizovala Súkromná základna škola DSA na Ul. Mukačevskej. Veľmi nás to potešilo. Ďakujeme PaedDr. Zuzane PERŽELOVEJ, riaditeľke školy za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


 

V MŠ na Ul. Bratislavskej bolo veselo

MŠ Bratislavská.jpgA veľmi. V stredu 23.5.2018 mali na školskom dvore škôlkari akciu zameranú na dopravnú prevenciu. Samozrejme, že sme boli pri tom, tak ako aj po minulé roky. Spestrili sme im doobedie s našim služobným motorovým vozidlom a skútrikom. Odmenou nám bola nefalšovaná detská radosť a úsmev. Ďakujeme Mgr. Eve SEMANOVEJ a pedagogickému zboru za pozvanie a prajeme im a deťom, tak trochu v predstihu pekné prázdniny. 


 

V detskom domove

obrázokHneď v úvode týždňa v pondelok 21.5.2018 sme navštívili deti v satelitnom zariadení Detského domova SLON v Prešove. Porozprávali sme sa o rôznych nástrahach, ktoré ich môžu postretnúť, ako aj o veciach, ktoré sú pre nich z oblasti prevencie kriminality najviac zaujímavé. Pre nás to bola zasa príležitosť získať skúsenosti z takéhoto zariadenia. Odmenou pre nás bol nakreslený výkres, ktorý sme si vzali so sebou. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a prajeme im veľa úspechov pri výchove a starostlivosti o deti.


 

Meskáčik a týždeň povolaní v MŠ na Ul. Budovateľskej

MŠ BudovateľskáV MŠ na Ul. Budovateľskej sa 14.5.2018 začal pre deti Týždeň povolaní. Samozrejme, že aj tento rok sme radi prijali pozvanie. Budeme sa opakovať, ale v živote človeka má jeho povolanie, resp. práca nenahraditeľné miesto a jeho výber začína v podstate v útlom veku. Popri prezentácii mestskej polície sme si s deťmi zároveň zopakovali pravidlá správneho prechádzania cez cestu a veľa iných vecí. Ďakujeme všetkým učiteľkám za ich trpezlivú prácu a za pozvanie.

MŠ Budovateľská, týždeň povolaní


 

Važecké deťúrence a Meskáčik

ZŠ Važecká.jpgNie, nemyslíme deťúrence z Važca, ale šikovné deti navštevujúce ZŠ na Važeckej ulici. Meskáčik k ním prišiel s dopravným ihriskom vo štvrtok 10.5.2018. Za ich šikovnosť a vedomosti z dopravnej výchovy ich odmenil reflexnou vestičkou, ktorá sa im určite zíde, keďže (ako nám deti prezradili a pochválili sa) zanedlho idú do školy v prírode. Na záver Meskáčik deťom poprial pekný pobyt v škole v prírode a poďakoval pani učiteľke Mgr. Oľge Siskovičovej za spoluprácu pri organizovaní vydareného preventívno - výchovného zamestnania. Tešíme sa na ďalšie stretnutie. 

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

ZŠ Važecká

 


 

U seniorov v Ľuboticiach

Denný stacionár ĽuboticeV práci so seniormi v oblasti prevencie kriminality pokračujeme naďalej. Ďalšie stretnutie so seniormi sa uskutočnilo v stredu 18.4.2018 v Dennom stacionári v Ľuboticiach. Aj tu rezonovali témy, ako v mesiaci marec v Dennom centre v Nižnej Šenastovej. S radami a skúsenosťami sme sa podelili s príjemnými ľuďmi a znova sme sa dozvedeli o podnetoch, ktoré sú pre našu prácu inšpirujúce. Ďakujeme Mgr. Andrey HANIŠOVEJ za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.  

 

 


 

Meskáčik navštívil deti v škôlke na Čergovskej ulici

MŠ ČergovskáAni sme sa nenazdali a po roku Meskáčik znova navštívil deti v škôlke na Čergovskej ulici. Potešilo ho, koľko detí ho privítalo a hlavne to, aké sú šikovné. Meskáčik im porozprával rozprávku o dvoch veľmi dôležitých panáčikoch, ktorí bývajú v domčeku menom SEMAFOR. Deti sľúbili Meskáčikovi, že mu pošlú namaľované obrázky z jeho návštevy a odmenili ho veľkým potleskom. Ďakujeme pedagogickému zboru škôlky, že pozval Meskáčika k deťom.

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

MŠ Čergovská

 


 

Stredná umelecká škola v Prešove

ilustračný obrázokOpäť u stredoškolákov. V utorok 10.4.2018 sme prijali pozvanie na Strednú umeleckú školu v Prešove k žiakom prvého ročníka. Témou boli negatívne konania, s ktorými sa môžu stretnúť nielen v škole, ale najmä v dobe voľnočasových aktivít a ich následky. Sme presvedčení, že naša návšteva splnila svoj účel. Prajeme im veľa úspechov v učení.

 


 

Meskáčik učí deti

ZŠ M. NešporaAj tento rok Meskáčik učí deti, napr. ako správne prechádzať cez cestu, kde sa hrať, čo mať na sebe pri kolebežkovaní a tiež deťom porozprával kopec iných zaujímavých vecí. V utorok 27.3.2018 takto učil deti prvých ročníkov na ZŠ M. Nešpora. Deti to boli veru šikovné a múdre. Za odmenu podaroval škole reflexné vestičky. Celkom na záver Meskáčik všetkým deťom poďakoval a poprial im pekné prežitie Veľkonočných sviatkov. Hlavne dievčatám veľa vody a super šibačku. Ďakujeme pedagogickému zboru za možnosť prezentácie a zvlášť PaedDr. Ľubomíre MIŠENKOVEJ, zástupkyni riaditeľa za ústretovosť.

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

 

ZŠ M. Nešpora


 

O. Z. Most do duše

O. Z. Most do dušeV jeseni minulého roka sme navštívili klientov O. Z. Most do duše v Prešove, ktorého poslaním je sociálna starostlivosť o ľudí s psychickým ochorením a ťažkým zdravotným postihnutím. Vtedy sme im sľúbili, že prídeme opäť. Svoj sľub sme splnili dnes 22.3.2018 a porozprávali sme sa nielen o prevencii, ale aj o problémoch, ktoré ich trápia. V závere sme opätovne prisľúbili ďalšiu návštevu, na ktorú sa naozaj tešíme.


 

V dennom centre pre seniorov

Denné centrum Nižná Šebastová"Pozor na podvodníkov. Ako zabezpečiť svoj byt, dom. Ako sa správať na ceste. Čo robiť, ak nás niekto okradol, alebo napadol." Tieto, aj iné témy boli programom dňa 21.3.2018 v Dennom centre v Nižnej Šebastovej, kde sme sa zúčastnili preventívneho zamestnania na základe pozvania Mgr. Emílie Golenovskej, vedúcej spomínaného zariadenia. Okrem toho, sme sa aj my dozvedeli množstvo podnetných vecí, ktoré využijeme v našej práci. Za pozvanie ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.     

 

 


 

Na Spojenej škole

Spojená škola, Špeciálna škola, Praktická škola M. SlovenskejV piatok 9.3.2018 sme vďaka pozvaniu p. Mgr. Aleny Ficikovej navštívili  žiakov II. stupňa Spojenej školy, Špeciálnej základnej školy, Praktickej školy na Ul. M. Slovenskej. Sociálno patologické javy, nástrahy internetu a množstvo iných vecí rezonovali učebňou. Pre nás to bolo tiež zaujímavé zamestnanie a žiakov môžeme len pochváliť. Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Alene Ficikovej a jej kolegyniam za možnosť prezentácie. Prajeme im veľa úspechov v ich náročnej práci.

Spojená škola


 

MŠ Sabinovská

ilustračný obrázokVo štvrtok 22. februára 2018 sme sa po roku opäť venovali škôlkárom v MŠ na Ul. Sabinovskej. Vysvetlili sme im našu prácu a samozrejme aj základné pravidlá cestnej premávky. Dozvedeli sme sme sa, že správny policajt má mať fúzy, čo je veľmi zaujímavá a dôležitá informácia. Potešilo nás, že deti používajú reflexné vestičky, ktoré sme im doniesli pred rokom.

 Ďakujeme pedagogickému zboru za možnosť prezentácie a prajeme im veľa úspechov v ďalšej práci.

Mestský policajt medzi predškolákmi

 

 


 

Decká za volant

Meskáčik a Decká za volantTakto sa volá aktivita, ktorú od 15.2 do 1.3.2018 pripravilo pre deti Prešovské nákupné centrum EPERIA SHOPPING MALL. Na detskom dopravnom ihrisku s kulisami sa deti môžu hravou formou naučiť základné pravidlá cestnej premávky a zabaviť sa.

V piatok 16.2.2018 spolu s Červeným krížom z Prešova sme sa v dopoludňajších hodinách s našim Meskáčikom k tejto aktivite pripojili aj my a okrem „koordinovania“ dopravy na dopravnom ihrisku, predstavil Meskáčik deťom z pozvaných materských škôlok a základných škôl našu mestskú políciu.  Podujatie to bolo veru vydarené a sme radi, že sme mohli pomôcť dobrej veci.

Decká za volant

 


 

ZŠ M. Nešpora

zs-benatky-lavice-08.jpgDňa 14.2.2018 sme navštívili ZŠ M. Nešpora. O veciach spätých s prevenciou kriminality sme sa porozprávali so žiakmi II. stupňa. Mládež to bola vnímava a pozorná. Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Márii Kizekovej za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


 

Važeckí deviataci

IMG_20180124_104817.jpgTým myslíme deviatakov zo ZŠ na Važeckej ulici, pri ktorých sme boli v stredu 24.1.2018. Porozprávali sme o problémoch súvisiacich s prevenciou kriminality, zažili kopec srandy a môžeme len konštatovať, že sú veľmi vnímaví a šikovní. Ďakujeme pani učiteľke Mgr. Erike Juskovej za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

 

ZŠ Važecká


 

Šikovní ôsmaci

Tzs-benatky-lavice-08.jpgak na nás zapôsobili žiaci 8. ročníka v Cirkevnej základnej škole s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča na Ul. Bernolákovej v Prešove, kde sme vo štvrtok 30.11.2017 mali zamestnanie venované prevencii kriminality. Záplava otázok spôsobila, že sa rozhovor s nimi predĺžil na 2 hodiny, čo nám však vôbec nevadilo a tešil nás záujem z ich strany. Potešil nás aj veľký potlesk na záver. Vedeli sme, že naša práca stojí za to. Prisľúbili sme návrat, keď budú deviataci a samozrejme pekné Vianoce.

Cirkevná základna škola s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča


 

Meskáčik medzi deťmi

IMG_20171129_112354.jpgV stredu 29.11.2017 sa Meskáčik vrátil k deťom, ktoré sú novými predškolákmi a žiakmi I. ročníka v Cirkevnej základnej škole s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča na Ul. Bernolákovej v Prešove. Tak, ako pri prvej návšteve, aj teraz vzal so sebou detské dopravné ihrisko. Deti to boli veruže šikovné a sme radi, že sme im spríjemnili školské vyučovanie. Poďakovanie patrí pedagogickým pracovníkom za pozvanie a milé privítanie. V závere zamestnania odmenil Meskáčik každé dieťa reflexným pásikom a keďže sa blíži Mikuláš, tak im poprial kopec sladkostí od neho, samozrejme, ak boli dobrí.  

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

Cirkevná základná škola s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča


 

MŠ Ďumbierska

MŠ ĎumbierskaV letných mesiacoch sme navštívili deti, ktoré chodia do škôlky na Ul. Ďumbierskej. Sľúbili sme, že sa k ním vrátime aj v zimných mesiacoch. Svoj sľub sme dodržali a vo štvrtok 23.11.2017 sme k deťúrencom zavítali. Prekvapili nás burlivým potleskom a príbehmi, ako sa veľmi tešili. Nás zasa potešilo, koľko vecí si pamätali od našej poslednej návštevy. Hrdinom dňa sa stal červený panáčik v semafore, ktorý je veľmi dôležitý. Na záver zamestnania sme im popriali kopec darčekov pod stromček a pedagogickému zboru okrem poďakovania aj trocha predčasné prianie šťastného Nového roka.

MŠ Ďumbierska (fotogaléria)


 

Deviataci ZŠ Májové námestie

ZŠ Májové námestieV pondelok 20.11.2017 sme ukončili sériu aktivít pre deviatakov v ZŠ Májové námestie, ktorých hlavnou témou bola „Trestnoprávna zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky.“ Vo všeobecnosti sme boli nimi milo prekvapení. Ostáva už len na nich, ako sa so získanými informáciami dokážu vysporiadať a hlavne, ako ich využiť. Prisľúbili sme, že na druhý rok pred "monitorom" sa znova stretneme. Tešíme sa.   


 

MŠ Petrovany

IMG_20171108_095637.jpgV stredu 8.11.2017 sme zavítali k šikovným škôlkarom v Petrovanoch. Chodíme k nim už niekoľko rokov a ani tento rok nebol výnimkou. Vždy radi príjmeme pozvanie do tejto škôlky, kde by sme radi chodili aj mi, ak by sa dalo cestovalo v čase. K šikovným preto, lebo aj keď nemajú v obci semafór, deti presne vedia, čo majú robiť, ak svieti červený panáčik. Vedia aj to, ako sa správne prechádza cez cestu, keď nemáme priechod pre chodcov a chceme prejsť na druhú stranu cesty. Samozrejme, že po našej návšteve sa pomaly každý chce stať mestským policajtom. Ďakujeme celému kolektívu pracovníkov škôlky za pozvanie a milé privítanie a samozrejme za možnosť našej prezentácie.  


 

Deviataci na Májovke

ZŠ Májové námestieV piatok 27.10.2017 nám spravili radosť ďalší deviataci v ZŠ Májové námestie, kde pokračujeme v prednáškách na tému „Trestnoprávna zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky.“ Boli sme prekvapení otázkou, ktorú nám položila žiačka po vyskúšaní okuliarov simulujúcich videnie po požití alkoholických nápojov. "To naozaj si sadnú opití vodiči do áut, keď takto vidia", zaznelo triedou. Museli sme konštatovať, že áno, naozaj sadnú a dodali sme, že už to je tragédiou, keď tak spravia. Čakajú nás ďalší deviataci a my k ním určite prídeme.

ZŠ Májové námestie


 

Meskáčikovské pokračovanie na Májovke

ZŠ Májové námestieVo štvrtok 26.10.2017 pokračoval Meskáčik v návšteve u prváčikov v ZŠ Májové námestie. Samozrejme, že k radosti deti vzal so sebou dopravné ihrisko. Opäť sme sa presvedčili, že sú to šikovné deti. Prezradili nám, že v škole je oveľa lepšie, ako v škôlke. Splnili sme sľub, ktorý sme dali v mesiaci september, že Meskáčik donesie ďalším prváčikom reflexné pásiky. Ďakujeme  a tešíme sa na ďalšiu návštevu u druhákov.

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.


 

O. Z. Most do duše

O. Z. Most do dušeDňa 23.10.2017 sme radi prijali pozvanie ku klientom O. Z. Most do duše v Prešove, ktorého poslaním je sociálna starostlivosť o ľudí s psychickým ochorením a ťažkým zdravotným postihnutím. Prevencia kriminality sa dotýka aj týchto ľudí a má tu svoje nezastupiteľné miesto. Pre nás to bola pozitívna skúsenosť a prisľúbili sme ďalšiu návštevu. Ďakujeme za pozvanie.


 

V škôlke na Hviezdoslavovej ulici

MŠ HviezdoslavovaV piatok 20.10.2017 sme zavítali k škôlkarom na Hviezdoslavovej ulici. Spestrením návštevy bol služobný psík a naš skúter Prskavka. Deťúrence boli veľmi múdre a veľa vecí, hlavne o doprave sme si len zopakovali. Sme radi, že sme mohli škôlkarom spríjemniť pekný slnečný jesenný deň. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie.


 

Na druhom stupni u Májovkárov

IMG_20171011_094521.jpgV stredu 11.10.2017 sme sa stretli so žiakmi deviateho ročníka v ZŠ Májové námestie. Je to prvé stretnutie s deviatakmi na tejto škole v tomto školskom roku. Ďalšie, nás tento mesiac ešte čakajú a po tom dnešnom sa naozaj na ne tešíme. Stretnutia s deviatakmi na "Májovke" sú realizované už niekoľko rokov po sebe. Porozprávali sme sa na tému „Trestnoprávna zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky.“. Súčasťou prezentácie boli aj okuliare simulujúce stav po požití alkoholických nápojov a protidrogový kufrík. A veru boli šikovní, s množstvom otázok na situácie, s ktorými sa môžu stretnúť. Sme presvedčení o tom, že prezentácia bola úspešná o čom svedčí aj spoločná fotografia na záver stretnutia.   

ZŠ Májové námestie

 

 


 

Prváci zo ZŠ Kúpeľná

ZŠ KúpeľnáUž po niekoľko rokov nás mestských policajtov v posledný septembrový týždeň navštevujú čerství prváci zo ZŠ Kúpeľná. Tento rok nebol výnimkou, v podstate je to už pravidlo. Vo štvrtok 28.9.2017 a v piatok 29.9.2017 sme takto mohli privítať štyri triedy plné usmievavých a šikovných detí. Dozvedeli sa, čo vlastne "meskáči" v práci robia a poniektorí si aj vyskúšali výstroj mestského policajta. Samozrejme, že otázok a príbehov bolo veľmi veľa.

Ďakujeme pedagogickému zboru za spoluprácu a malým prvákom prajeme veľa úspechov v škole.

Návšteva mestskej polície


 

Meskáčik po prázdninách

ZŠ Májové námestieMeskáčik po prázdninách v stredu 27.9.2017 zavítal k prváčikom v ZŠ Májové námestie. So sebou vzal dopravné ihrisko a veríme, že spravil deťom radosť. Šikovné to boli deti, veľa veci už vedeli. Jazdu zručnosti zvládali na jednotku, ako aj správne prechádzanie cez cestu. Za odmenu im Meskáčik doniesol reflexné pásiky a pedagogickému zboru prisľúbil ďalšiu návštevu v mesiaci október. Ďakujeme za možnosť prezentácie a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

 

Mobilné ihrisko s mestskou políciou

 


 

So seniormi v Nižnej Šebastovej

So seniormiDňa 26.9.2017 sme radi prijali pozvanie do Denného stacionára v Nižnej Šebastovej. Pravda je, že tento stacionár sme už navštívili a veľmi dobre sme sa tam cítili. Potvrdením, že aj seniori s nami, je ďalšie pozvanie. Zopakovali sme si základné veci, ktoré prispievajú k bezpečnosti seniorov a dozvedeli sme sa tiež množstvo podnetných vecí. Potešilo nás tiež to, že naše rady, ktoré sme prezentovali na predchádzajúcom stretnutí našli uplatnenie priamo v praxi, s čím nás oboznámili samotní seniori. Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.  


 

Do školy na bicykli

Do školy na bicykliNaša mestská polícia podporuje dobré veci a sme presvedčení, že kampaň "Do školy na bicykli" dobrou vecou je. Preto sme radi prijali pozvanie ZŠ v Ľuboticiach, aby sme túto kampaň a žiakov podporili. Dňa 15.6.2017 sme vystrojení elektrickými kolobežkami zavítali medzi žiakov druhých ročníkov. Deťom sme zdôraznili hlavne používanie bezpečnostných prvkov pri jazde nielen na bicykli, ale aj na iných nemotorových približovadlách. Prajeme im pekné prázdniny prežité hlavne v zdraví.   


 

Meskáčik ďalej navštevuje deti v škôlkach

MŠ BajkalskáÁno, je to tak. Teraz 13.6.2017 navštívil deti v MŠ na Ul. Bajkalskej. Aj keď bol v tejto škôlke prvý krát, cítil sa tam presne tak, ako v hociktorej škôlke, ktorú navštívil už predtým. Šikovné usmievavé deti, vzorné pani učiteľky sú v celom našom meste. A keďže, niektoré deti boli na výlete, tak návštevu určite zopakuje a donesie im ešte reflexné pásiky.

 

Ďakujeme za príjemné strávené dopoludnie s deťmi a kolektívom pedagogických pracovníkov. Projekt "Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.


 

Splnený sľub škôlkarom v MŠ Sabinovskej

DMŠ Sabinovskáňa 2.3.2017 sme boli pri deťoch v MŠ Sabinovskej s Meskáčikom. Hravou formou sme deťom pripomenuli, ako sa správať na cestách, na cyklistických chodníkoch, ako prechádzať cez priechod a kopec iných zaujímavých vecí. Okrem darčeka (reflexnej vesty) sme deťom sľúbili, že prídeme v mesiaci jún a pomôžeme ich Dopraváčikovi.

Sľuby sa majú plniť a tak sme dňa 8.6.2017 opäť navštívili deti a spestrili sme im zaujímavé popoludnie v škôlke. Ďakujeme za pozvanie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.  

 

 

 

www.presov.sk

skolskyservis.teraz.sk

skolskyservis.teraz.sk

 

 


 

V škôlke na Ul. Ďumbierskej

IMG_7386[1].jpgRadi sme prijali pozvanie do MŠ na Ul. Ďumbierskej v Prešove. Pravdou je, že s touto škôlkou spolupracujeme už niekoľko rokov a stále sa radi vraciame k deťom, ktoré ju navštevujú. Za tie roky sa ich vystriedalo desiatky, možno aj stovky. Aj keď služobný psík nemohol prísť, vynahradili sme si to s ukážkami nášho vozového parku, kde náš skúter zožal obrovský úspech. Ďakujeme deťom za ich rozžiarené očká a pani učiteľkám za ich prácu. Tešíme sa na ďalšie stretnutie a prajeme pekné prázdniny.

Deň detí v škôlke


 

Prevencia kriminality na stredných školách

ilustračný obrázokNaša mestská polícia sa nezaoberá len dopravnou prevenciou pre najmenších. Jednou z mnohých aktivít na úseku prevencie kriminality sú aj zamestnania pre žiakov stredných škôl. V utorok a v stredu (30. - 31.5.2017) sme radi prijali pozvanie na Strednú odbornú školu obchodu a služieb v Prešove k žiakom prvých ročníkov, aby sme im vysvetlili hlavne negatívne konania, s ktorými sa môžu stretnúť nielen v škole, ale najmä v dobe voľnočasových aktivít a ich následky. Usúdili sme, že témy, ako trestnoprávna zodpovednosť, alkohol a tabakové výrobky ich zaujali. Príjemne nás prekvapili svojimi otázkami. Skutočné príklady zo života boli "ťrhákom". Nakoniec sme sa so žiakmi rozlúčili s prianím pekných prázdnín a tešíme sa do budúcna na ďalšie pozvanie.


 

Návšteva v MŠ Bernolákova

MŠ BernolákovaV návštevách materských škôlok sme pokračovali aj vo štvrtok 25.5.2017 a to na Ul. Bernolákovej, kde sa radi vraciame už niekoľko rokov. Najväčšiu radosť deťom spravil naš skútrik "policajná prskavka". Deťúrence to boli veľmi šikovné. Znova sme sa len čudovali, čo všetko vedia o bezpečnosti cestnej premávky. Vďaka patrí aj pedagogickému zboru, s ktorým spolupracujeme už dlhšiu dobu a vieme, aká náročná práca to je.  

 

dopoludnie s policajtami


 

Týždeň povolaní v MŠ Budovateľská

Týždeň povolaní v MŠ Budovateľská V živote človeka má jeho povolanie, resp. práca nenahraditeľné miesto a jeho výber začína v podstate v útlom veku. Preto sme v stredu 24.5.2017 veľmi radi prijali pozvanie z MŠ na Budovateľskej ulici, aby sme prezentovali našu prácu v rámci aktivity „Týždeň povolaní“.

Samozrejme, že väčšina detí po našom odchode sa bude chcieť stať policajtom, ale zajtra napr. hasičom, lekárom, alebo vojakom. Prajeme drobcom, aby si v budúcnosti to svoje povolanie nakoniec vybrali také, ktoré by bolo pre nich aj koníčkom. Veď, ak práca baví, tak ide od ruky.  Ďakujeme všetkým učiteľkám za ich trpezlivú prácu a za pozvanie.

MŠ Budovateľská


 

Dopoludnie s predškolákmi v MŠ Jurkovičovej

MŠ JurkovičovaV utorok 23.5.2017 sme sa spolu s predškolákmi z MŠ Jurkovičovej hrali na "ceste". Pravda je, že len akože na ceste, lebo sme boli v ich telocvični. Ukázali sme si, ako sa má správať pri prechádzani cez cestu, ako sa správať vonku pri hre, čo spraviť, ak sme v tiesni a ďalšie veci. Odmenou nám bolo konštatovanie jedného šikovného chlapčeka, že už pociťuje, ako sa lepší. No môže byť krajšia odmena, okrem detských úsmevov. Ďakujeme pedagogickému zboru za pozvanie a za ich náročnú prácu, ktorú vykonávajú.


 

Meskáčik opäť v akcii

Meskáčik v akciiVo štvrtok 18.5.2017 spestril Meskáčik dopoludňajšie vyučovanie deťom, ktoré sú žiakmi I. stupňa Cirkevnej základnej školy s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča na Ul. Bernolákovej v Prešove. Samozrejme, že mobilné dopravné ihrisko nemohol zabudnúť. Teraz však všetko bolo naopak. Deti naučili Meskáčika, ako správne prechádzať cez cestu, že v aute sa musia používať sedačky, bezpečnostné pásy a kopec ďalších vecí. Úspech zasa mali okuliare simulujúce požitie alkoholických nápojov, ktoré spestrili celé zamestnanie. Radosť a úsmev na tvárach detí nás presvedčil, že zamestnanie ich bavilo a tešia sa na ďalšiu návštevu. Za šikovnosť odmenil Meskáčik každé dieťa reflexnou vestou. 

Cirkevná základna škola s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča   


 

Učili sme sa v škôlke

MŠ Bratislavská.jpgVydarený deň vo štvrtok 11.5.2017 a to nielen počasím. Radi sme prijali pozvanie pedagogického zboru MŠ Bratislavskej k ich malým aj väčším škôlkarom, aby sme sa niečo naučili o dopravnej výchove. Uznali sme, že vedomosti drobcov sú perfektné, o čom sme sa presvedčili aj na dopravnom ihrisku, ktoré je súčasťou škôlkarského areálu. Preto naše tvrdenie, že to bol vydarený deň je na mieste. Samozrejme, že v škôlke bol aj náš Meskáčik. Ďakujeme pani učiteľkám za ich trpezlivú prácu pri výchove najmenších v oblasti dopravnej prevencie.


 

Meskáčik v akcii v MŠ na Ul. Čergovská

MVSR

Deti z MŠ Čergovská boli milo prekvapené, že ich tento týždeň navštívil Meskáčik. Privítali ho, ako sa patrí a hneď mu aj ukázali, akí sú šikovní a čo všetko vedia o cestnej premávke. Dôkazom toho bolo aj to, že poznali význam viacerých dopravných značiek a prezradili, že takéto značky sú aj v okolí ich škôlky a pri vychádzkach sa nimi riadia. Za ich šikovnosť ich Meskáčik odmenil reflexnými pásikmi a zároveň sa poďakoval tetám učiteľkám, že naučili deti, ako správne prechádzať cez cestu. Projekt „Meskáčik pomáha" bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR.

MŠ Čergovská


 

Meskáčik pomáhal

Meskáčik pomáha Tentoraz deťom, ktoré navštevujú Spojenú školu Pavla SABADOŠA internátnu v Prešove. Meskáčik so sebou vzal mobilné dopravné ihrisko a malým žiakom vysvetlil, ako sa majú správať v cestnej premávke. Bolo to dňa 21.3.2017 a toto zamestnanie nás tešilo aj preto, lebo medzi účastníkmi boli aj sluchovo postihnuté deti, ktoré to majú v cestnej premávke oveľa ťažšie, ako počujúci. Aj pre nás mestských policajtov to bola zaujímavá skúsenosť a deti nás naučili niektoré znaky posunkovej reči. Deti si vyskúšali mobilné dopravné ihrisko, jazdu zručnosti a aj okuliare simulujúce požitie alkoholických nápojov, ktoré spestrili celé zamestnanie. Podľa úsmevov deti sme vedeli, že majú radosť a takáto aktivita ich baví.    

     Projekt Mestskej polície v Prešove „Meskáčik pomáha“ bol spracovaný okrem iného aj na pomoc školským zariadeniam pri získavaní základných návykov v cestnej premávke u detí predškolského veku a žiakov I. stupňa ZŠ. Finančne bol podporený Ministerstvom vnútra SR.

Prešovský korzár


 

Meskáčik v MŠ na Ul. Sabinovskej

MeskáčikUtorok 2. marca 2017 sme sa venovali aj deťúrencom  v MŠ na Ul. Sabinovskej. Okrem vysvetlenia našej práce sme v rámci projektu „Meskáčik pomáha“, ktorý bol finančne podporený Ministerstvom vnútra SR vysvetlili aj základné pravidlá cestnej premávky. Pravdupovediac, deti to boli veľmi šikovné a veľa vecí už vedeli. Škoda, že hore spomenutí vodiči motorových vozidiel nedávali v škôlke väčší pozor. Za odmenu dostali reflexné vestičky, ktoré budú, veríme, nápomocné pri ich zviditeľňovaní na prechádzkach v sychravom počasí. Ďakujeme pedagogickému zboru za možnosť prezentácie a prajeme im veľa úspechov v ďalšej práci. 

MŠ Sabinovská


 
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
192

 
 
 
88

 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka