Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Ako zachrániť životVytlačiť
 

Mestská polícia PrešovTo bola téma, ktorú k nám mestským policajtom prišli v utorok 24.9.2019 názorne predviesť kolegovia z operačného strediska záchrannej zdravotnej služby. Nie že by sme to nevedeli, veď pri výkone hliadkovej činnosti už neraz sme asistovali pri záchrane života. Na druhej strane opakovanie je matka múdrosti a ozrejmiť si znalosti z poskytovania prvej pomoci nie je nikdy na škodu, ba práve naopak. 

Každý by mal vedieť ovládať základné život zachraňujúce vedomosti, veď nikto nevie kedy sa zídu. S náhlymi neočakávanými situáciami, v ktorých môže byť ohrozené zdravie, alebo život sa môžeme stretnúť kedykoľvek a kdekoľvek. Aj preto dávame do pozornosti internetovú stránku operačného strediska záchrannej zdravotnej služby, kde sa v krátkych videách môžete dozvedieť „ako na to v rôznych situáciách“.

155.sk prvá pomoc

V tomto kontexte je zaujímavé a celkom poučné nasledujúce video

SEPAR&SEPR-KPR

Na záver konštatujeme, že okrem iného bolo toto zamestnanie s kolegami záchranármi venované aj kardiopulmonálnej resuscitácii (KPR). Bodaj by sme sa s takýmito situáciami stretávali čo najmenej, no ak sa stretneme - budeme pripravení.   


 
 
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
192

 
 
 
88

 

dnes je: 15.10.2019

meniny má: Terézia

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka