Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Pomoc môžeme potrebovať všetci!Vytlačiť
 

ilustračný obrázokV živote sú rôzne situácie. Medzi nepríjemné patria určite tie, kedy je potrebná pomoc hasičov, záchranárov, alebo aj policajtov, teda zložiek integrovaného záchranného systému. Vieme však, že nie vždy sa „pomoci“ podarí dostať na miesto včas a to z dôvodu problémových dopravných situácii, hlavne na sídliskách, kde vodiči parkujú aj na miestach, kde je to zakázané (v križovatkách, na miestach určených pre hasičskú techniku a pod.).

Mestská polícia počas svojej hliadkovej činnosti pravidelne vykonáva kontrolu dodržiavania dopravných zákazov a to aj v rámci preventívnych akcií na celom území mesta.

Všetci si musíme uvedomiť, že nesprávnym zaparkovaním motorového vozidla môžeme znemožniť príjazd pomoci, ktorú budeme potrebovať práve mi!

     V § 3, ods. 1, písm. „f“, zákona č. 564/1991 Zb. o obecnej polícii je uvedené nasledovné:

Obecná (mestská) polícia

objasňuje priestupky, ak tak ustanovuje osobitný predpis, prejednáva v blokovom konaní priestupky ustanovené osobitným predpisom a priestupky proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky spáchané neuposlúchnutím pokynu vyplývajúceho

1. z dopravnej značky zákaz zastavenia, zákaz státia, zákaz vjazdu, zákaz odbočovania, zákaz otáčania, prikázaný smer jazdy, prikázaný smer obchádzania, vyhradené parkovisko, obytná zóna, pešia zóna, školská zóna, zóna s dopravným obmedzením a parkovisko,

2. zo všeobecnej úpravy cestnej premávky, ktorou sa zakazuje zastavenie, státie a vjazd vozidiel.

Upozorňujeme vodičov motorových vozidiel, že všetci sme povinní dodržiavať dopravné predpisy.


 
 
Využili ste niekedy linku tiesňového volania MsP Prešov 159 ?
 
 
169

 
 
 
75

 

dnes je: 20.6.2019

meniny má: Valéria

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka